رئیس ستاد انتخابات خوزستان چاپ شناسنامه جعلی برای انتخابات را تکذیب کرد و گفت: کمیته بازرسی به این گونه مسائل رسیدگی می کند و تاکنون گزارشی از جعل شناسنامه دریافت نکردیم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، علی حسین حسین زاده با بیان اینکه تعداد شعب اخذ رای در برخی شهرستان ها مشخص شده ، اظهار کرد: در این دوره از انتخابات، در شهرستان اهواز 563 صندوق اخذ رای شامل 407 صندوق اخذ رای شهری و 156 صندوق روستایی خواهیم داشت.

حسین زاده  با اشاره به رد صلاحیت حدود 9 درصد از داوطلبان پنجمین دوره شورای شهر در هیات نظارت گفت: در این دوره از انتخابات 563 صندوق اخذ رای در شهرستان اهواز پیش بینی شده است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان همچنین درباره اعتراض به رد صلاحیت گسترده داوطلبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: از چهار هزار و 55 نفر داوطلب انتخابات شورای شهر، 96 نفر انصراف داده و صلاحیت 365 نفر از داوطلبان شورای شهر (حدود 9 درصد) از داوطلبان در هیات نظارت احراز نشده است.

وی گفت: داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیات نظارت احراز نشده، و در بین آنها افراد سرشناس هم بودند، مراجعاتی به ما و فرمانداری ها داشته اند ولی با توجه به مشخص بودن فرآیندهای قانونی انتخابات شورا، این افراد چهار روز (تا امروز) فرصت اعتراض دارند که 10 روز مهلت رسیدگی به این اعتراضات پیش بینی شده است.

حسین زاده در ادامه درباره شائبه دخالت نمایندگان مجلس و فشار برای تایید یا ردصلاحیت برخی داوطلبان اظهار کرد: هنوز گزارش مستندی در این زمینه دریافت نکردیم اما آنچه مسلم است دستگاه ها مستقل از افراد تصمیم گیری می کنند و اگر تمام دستگاه ها مقید به قانون باشند، دخالت های بیرونی بر کار آنها تاثیر نخواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج