معاون فنی و امور زیربنایی منطقه آزاد اروند گفت: توسعه عمرانی روستاها در منطقه آزاد اروند مقدمه ای از توسعه و تقویت زیربناهای اقتصادی در اروند است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، موعود شمخانی در  این نشست که  با هدف مطالعات ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی (تهدیدها و فرصت ها) برگزار شد ، توسعه عمرانی روستاها را  در منطقه آزاد اروند مقدمه ای از توسعه و تقویت زیربناهای اقتصادی در اروند دانست.

این نشست که با حضور معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن، مدیرکل بنیاد مسکن استان خوزستان و جمعی از مدیران و مسوولان مربوطه برگزار شد، منطقه آزاد اروند به عنوان پایلوت توسعه عمران روستایی کشور مورد مطالعه قرار گرفته است.

معاون فنی و امور زیربنایی منطقه آزاد اروند در این نشست از بنیاد مسکن کشور برای همکاری ها و همسویی با این سازمان در جهت  تحقق هدف رشد و رونق اقتصاد روستایی با رویکرد توسعه عمرانی و فرهنگی اجتماعی در منطقه آزاد اروند، تشکر کرد و این همکاری مشترک را ارزشمند قلمداد کرد.

موعود شمخانی نتیجه تمرکز  و توجه به توسعه عمرانی روستاها در منطقه آزاد اروند را جلوگیری از مهاجرت معکوس از روستاها به شهر دانست و آن را زمینه ای برای توسعه اقتصاد روستایی به ویژه در بخش هایی همچون اقتصاد کشاورزی و دامداری عنوان کرد.

توسعه عمران روستایی در منطقه آزاد اروند در سه فاز و در قالب بهسازی و نوسازی زیرساخت های عمرانی، فرهنگی و اماکن عمومی و بهداشتی و آموزشی برای ۱۰۲ روستا اجرایی گردید که از جمله عملکرد های موفق و ارزنده دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد اروند است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج