واحدهای فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه در نشست توسعه همکاری‌های علمی و فناوری ایران و ایتالیا حضور پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، این پارک سه واحد فناور خود را برای حضور در نشست توسعه همکاری‌های علمی و فناوری ایران و ایتالیا که طی روزهای 29 تا 31 فروردین‌ماه سال جاری با حضور بزرگ‌ترین شرکت‌های دانش‌بنیان ایتالیایی و تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی مستقر در پارک‌های علم و فناوری کشور در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، به تهران اعزام کرد.

ابزارسازان درمانگر به مدیرعاملی علیرضا سالکی و فعال درزمینهٔ تجهیزات پزشکی، شرکت بیستون تلکام به مدیرعاملی محمدرضا علیخانی و فعال درزمینهٔ تجهیزات مخابرات و شرکت نیروی غرب به مدیرعاملی مریم حسینی و فعال در زمینهٔ مخابرات در این رویداد حضور داشتند.

هرچند شرکت‌های یادشده به دلیل عدم حضور شرکت‌های ایتالیایی موفق نشدند با شرکت‌های که از قبل برای نشست رودررو با آن‌ها انتخاب‌شده بودند حضور پیدا کنند، اما درمجموع حضور در این برنامه را دربرگیرنده دستاوردهایی مناسب برای شرکت خود عنوان نمودند.

به‌طورکلی هدف از این نشست، فراهم آوردن فرصت‏های جدید برای دانشگاه‏ها، مؤسسات آموزشی، پژوهشگاه‏ها و مراکز پژوهشی؛ و شرکت‌های فناور و دانش‏بنیان مستقر در پارک‏های علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور ایران و ایتالیا بود.

این برنامه به‌صورت رویدادی سالانه ترتیب داده‌شده که به‌طور متناوب در ایران و ایتالیا، برگزار می‏گردد و خدمات حمایتی و اطلاعاتی برای ایجاد شراکت به همراه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج