فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم‌(ص) استان کرمانشاه از پیش‌بینی حضور 25 هزار زائر در سالروز عملیات‌بازی دراز در کرمانشاه خبر داد و گفت: ملت ایران در بستر انقلابی بودن بعد از 38 سال همچنان در جهان سربلند و باعزت ایستاده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه،، سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: دشمن بعثی می‌دانست بازی دراز به قصر شیرین، گیلان غرب، و سرپل ذهاب کل داوود مشرف است به همین دلیل تلاش زیادی برای اشغال آن کرد و با گرفتن بازی دراز، خط پدافندی محکمی را در برابر ما تشکیل داد.

وی افزود: برای بازپس‌گیری منطقه بازی دراز، عملیات زیادی انجام شد و شهدای زیادی درراه بازپس‌گیری آن جان‌فشانی کردند.

سردار ریحانی بازی دراز را جای پای بزرگان، شهدا و رزمندگان فراوانی دانست و افزود: سه شهید والامقام در ارتفاعات بازی دراز آرمیده‌اند، اما این مکان یک جای مقدس و شروع یک‌راه است، وقتی از آن مکان عبور می‌کنی فضای لذت‌بخش بازی دراز مشهود و ملموس است‌.

وی بابیان اینکه هرساله بیش از 20 هزار نفر در سالروز عملیات غرور‌آفرین بازی دراز شرکت می‌کنند، یادآور شد: امسال نیز هفتم و هشتم اردیبهشت‌ماه مراسم سالگرد شهدای بازی دراز با سخنرانی سرلشکر رحیم صفوی، سردار غیب‌پرور و مداحی صادق آهنگران برنامه‌ریزی‌شده و تمهیدات لازم در این مورد پیش‌بینی‌شده است.

وی ‌در خصوص امکانات در منطقه بازی دراز، گفت: جاده یادمان بازی دراز تا محوطه و پارکینگ یادمان کاملاً آسفالت شده، آب، برق و امکانات رفاهی نیز کاملاً تأمین‌شده است.

سردار ریحانی با اشاره به شهدای شاخص و محوری راهیان نور افزود: تمامی شهدا شاخص هستند و ویژگی‌های خاصی دارند، اما بعضی از شهدای عزیز مانند شهید جعفری که امسال هم جزو شهدای شاخص راهیان نور کشور هستند، مثل ستاره‌ای بین شهدای غرب کشور درخشید، شجاعت این شهید والامقام، اعتقاد محکم ایشان، انقلابی بودن قبل و بعد از پیروزی انقلاب، از شهید جعفری یک شخصیت بارز ساخت چنانچه در صدر اسلام هم شهدای ویژه داشته‌ایم، ولی همه شهیدان نورعلی نور هستند.

وی با اشاره به یادمان شهید علی‌اکبر شیرودی در سرپل ذهاب، اظهار داشت: زائرین راهیان نور پنج‌شنبه (هفتم اردیبهشت‌ماه) یادمان این شهید والامقام در سرپل ذهاب را زیارت کرده و یاد خاطره این شهید حماسه‌ساز و تمامی شهدای انقلاب را گرامی می‌داریم.

سردار ریحانی در رابطه با «من انقلابی‌ام» شعار سال راهیان نور، متذکر شد: عزت، سربلندی و روحیه مقاومت ما در سایه انقلابی بودن است، این روحیه انقلابی است که ما را پس از 38 سال محکم، مقاوم، باعزت و سربلندی در جهان قرار داده و روحیه خود‌باوری در سایه انقلابی فکر کردن است، در بستر انقلابی بودن است که ملت ایران سربلند است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج