معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه گفت: 32 هزار دانش‌آموز در استان سفیر سلامت هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سلمان محمدی بابیان اینکه 10 درصد دانش‌آموزان استان سفیر سلامت هستند، اظهار کرد: درمجموع 32 هزار دانش‌آموز دبستانی و متوسطه اول و دوم به‌عنوان سفیر سلامت داریم.

وی بابیان اینکه در سال‌های گذشته هم سفیران سلامت را در مدارس داشتیم که در سال تحصیلی تعداد آن‌ها بیشتر شده، خاطرنشان کرد: برنامه ما افزایش تعداد سفیران سلامت است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه ادامه داد: این افراد پیام‌های سلامت را به سایر دانش‌آموزان و درنهایت به خانواده‌ها منتقل می‌کنند که به‌سلامت کل جامعه کمک خواهد کرد.

محمدی در خصوص سایر برنامه‌هایی که آموزش‌وپرورش با همکاری دانشگاه علوم پزشکی برای سلامت دانش‌آموزان اجرا می‌کند، گفت: اجرای طرح مکمل یاری و توزیع قرص آهن برای دانش‌آموزان دختر متوسطه اول و دوم ازجمله این برنامه‌ها است.

وی تصریح کرد: طرح دیگر نظارت بر بوفه مدارس است که چه نوع مواد غذایی و خوراکی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه طرح مدارس سلامت را از دیگر طرح‌های دانست که برای سلامتی دانش‌آموزان اجرا می‌شود و اظهار کرد: در این طرح مدارس بر اساس شاخص‌هایی مانند فضای فیزیکی، بوفه، آبخوری و ... ستاره دریافت می‌کنند و تا پنج ستاره هم پیش می‌روند.

محمدی سلامت دهان و دندان را از دیگر مباحثی دانست که در سلامت دانش‌آموزان مورد تأکید است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج