استاندار خراسان‌جنوبی با بیان این‌که باید برنامه‌های هفته معلم باکیفیت برگزار شود، گفت: امسال دولت 3 هزار و 4 میلیون تومان اعتبار برای طرح اصلاح حقوق بازنشستگان اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری موج، «سیدعلی‌اکبر پرویزی» دیشب(شنبه دوم اردیبهشت‌ماه) در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حوزه عمران برای دانش‌آموزان عشایر آمادگی کمک داریم.

وی افزود: باید امسال طرح‌های ضروری و نیمه‌تمام آموزش و پرورش پیگیری شود تا اعتبار خوبی برای تکمیل آن درنظر گرفته شود.

استاندار خراسان‌جنوبی با گرامیداشت هفته معلم، افزود: در این هفته مدیران استانی و شهرستانی برای سپاس از مقام معلمان در مدارس حضور خواهند یافت.

پرویزی بر ضرورت ارتقاء کیفیت برنامه‌های اجرایی موثر برای هفته مقام معلم تأکید کرد و ادامه داد: وقتی شمار برنامه‌ها افزایش یابد مشارکت مردم و مسئولان و معلمان در آن کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: امیدواریم روزی برنامه تقدیر و گرامیداشت روز معلم از سیستم دولتی خارج و مردم این مراسم را برگزار کنند.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در چند سال گذشته دولت کمک‌های مالی خوبی به جامعه فرهنگی کرده است، گفت: اما متأسفانه کمبودها و مشکلات این بخش زیاده بود و باید وضعیت اقتصادی کشور به گونه‌ای باشد تا شأن و کرامت معلم حفظ شود و معلمان سرمایه‌های کشور هستند که نباید دغدغه مالی داشته باشد.

وی به اجرای طرح هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در استان اشاره‌ کرد و افزود: باید آموزش و پرورش اطلاعات هدایت تحصیلی را در اختیار خانواده‌ها برای آگاهی قرار دهند.

در پایان استاندار خراسانی‌جنوبی از سفر وزیر جهاد کشاورزی در 12 اردیبهشت‌ماه به این استان خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج