سرپرست معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه شهرستان کرج گفت که نتایج بررسی صلاحیت های داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی تاپایان وقت اداری امروز دوم اردیبهشت ماه اعلام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از فرمانداری کرج، علی قنبر زمانی روز شنبه افزود: بررسی صلاحیت کاندیداها ابتدا در هیات اجرایی بررسی شد و در روز 23 فروردین ماه به هیات نظارت فرستاده شد و هیئت نظارت نیز در پایان مهلت قانونی که از 25 تا 31 فروردین ماه بود، نتیجه نهایی بررسی صلاحیت های داوطلبین را به فرمانداری اعلام کرده است.
وی در خصوص نحوه اعتراض داوطلبین به نتایج ، ادامه داد : بر اساس قانون انتخابات، معترضین به نتایج، در فاصله زمانی 4 روزه یعنی از سوم تا ششم اردیبهشت‌ می توانند اعتراض خود را به هیات های نظارت اعلام نمایند.
وی افزود: بر این اساس، معترضان به عملکرد هیئت نظارت بر انتخابات بخش‌ ها اعتراض خود را به هیئت نظارت شهرستان و معترضان به عملکرد هیئت‌ های نظارت در سطح شهرستان‌ های البرز نیز اعتراض خود را به هیئت نظارت بر انتخابات شوراها در استان ،اعلام می دارند.
سرپرست فرمانداری کرج گفت: رسیدگی و بررسی نهایی هیأت نظارت استان‌ها به شکایت داوطلبانی که رد صلاحیت شده‌اند به مدت 10 روز و از 7 الی 16 اردیبهشت انجام می‌گیرد، بنابراین اعلام نظر قطعی و نهایی هیأت نظارت استان‌ها در خصوص شکایت داوطلبان رد صلاحیت‌شده به فرمانداری‌ها از طریق ستاد انتخابات استان‌ها در 17 اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.
نظارت بر عملکرد هیأت های نظارت استان ها بر عهده ستاد مرکزی کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج