مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: قطع درخت برای ویلاسازی و تولید کاغذ جفا به نسل آینده است و با هیچ منطقی سازگار نیست.

به گزارش خبرگزاری موج،حسینعلی ابراهیمی اظهار کرد: رشد روز افزون جمعیت و بهره‌برداری از منابع طبیعی تجدیدپذیر و تجدیدناپذیری که صورت می‌گیرد منابع طبیعی را به مخاطره می‌اندازد.

وی افزود: امروزه متاسفانه رد پای اکولوژیک از ظرفیت که برای زمین تعریف شده بیشتر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران افزود: در نظام جمهوری اسلامی زمانی که قرار بود قانون اساسی نوشته شود، اصل ۵۰ را به محیط زیست اختصاص دادند اما در عمل توجهی به مباحث زمین نداریم و هرجایی که برای تفریح و تفرج می‌رویم با مبحث زباله مواجه هستیم.

این مسوول با بیان اینکه اهمیت حقوق محیط زیست در دنیا کمتر از حقوق بشر نیست گفت: منابع آب و خاک محدود است و به همین دلیل نباید درخت را قطع کنیم و کاغذ تولید کنیم چراکه درخت فرصت زندگی به ما می‌دهد اما کاغذ بعد از مدتی غیرقابل استفاده می‌شود و جزء پسماندها است.

ابراهیمی با ابراز تاسف اینکه در برخی از جاها درختان را قطع و اقدام به ویلاسازی می‌کنند افزود: کدام منطق می‌گوید که درخت قطع شود و ویلاسازی انجام شود و یا درخت قطع شود حقوق برخی از افراد داده شود.

وی اظهار کرد: سطح جنگل‌های شمال در ۶۰ سال گذشته ۳.۵ میلیون هکتار بوده که اکنون به کمتر از ۲ میلیون هکتار کاهش یافته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه کشاورزان نباید به هر قیمتی اقدام به تولید کنند گفت: اگر اضافه‌های سم و کود به رودخانه‌ها می‌آید باید پاسخگو باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج