دکتر کریم مواد مخدر، سیگار، قلیان، داروهای نیروزا را مخرب قلب، کبد و کلیه دانست و گفت: متأسفانه بعضی از باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌ها و عطاری‌ها به‌جای گسترش سلامت به مراکز مخرب و ضد سلامت تبدیل‌شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، کریم در جمع پیاده‌روی خانوادگی دانشگاهیان در محل پارک شرقی طاق‌بستان با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین افتخار جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی هدیه دادن سلامت به مردم است گفت: یکی از معیارهای توسعه‌یافتگی و پیشرفت در دنیا سلامت است و کشورهای دنیا را بر این اساس می‌سنجند که چقدر توانسته سلامت را در اولویت اصلی خود قرار دهد و چقدر در راستای سلامت گام برداشته است که خوشبختانه ما در طول سال‌های اخیر شاهد آن بودیم که سلامت مردم در اولویت کارهای دولت بوده است.

وی دستیابی به نعمت سلامت را از دو جنبه مورد ارزیابی قرارداد و گفت: از طرفی دولت باید امکاناتی مانند بیمارستان، تخت، مراکز درمانی و ... را فراهم کند و ما نیز با این توانمندی لیاقت آن را داشته باشیم که سلامت را به مردم هدیه دهیم و از سوی دیگر این خود مردم هستند که باید با ورزش کردن و دوری از عواملی که سلامتی را تهدید می‌کند مراقب سلامتی خود باشند.

رئیس دانشگاه در اولین روز از هفته سلامت گفت: بزرگ‌ترین نعمتی که خداوند به مردم عطا فرموده است سلامتی است و هیچ نعمتی بالاتر از آن نیست لذا باید همواره به‌پاس آن شکرگزار و قدردان خداوند باشیم.

وی در پایان با اشاره به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی «مبارزه با افسردگی» بسیاری از بیماری‌های قلبی و سرطان‌ها را ناشی از استرس و نگرانی دانست و بابیان اینکه بیشترین سم وارده به هر شخص ناشی از استرس است خویشتن‌داری و مدیریت استرس و نگرانی را عامل مؤثر در حفظ سلامت دانست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج