شهردار تهران در یادواره عملیات بازی دراز در کرمانشاه گفت: ضعف مدیریتی عامل اساسی مشکلات اقتصادی کشور است درحالی‌که داشتن زندگی آرام و رفاه اقتصادی حق امروز مردمی است که روزی به‌پای این نظام ایستادند تا سرافراز شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، محمد‌باقر قالیباف با گرامیداشت یاد و خاطره 9 هزار و 800 شهید استان کرمانشاه و 13 شهید مدافع حرم این استان، با اشاره به رشادت‌های مردم کرمانشاه، کردستان و ایلام در هشت سال جنگ تحمیلی‌ گفت: آن روزها مردم با دست‌خالی ولی با سلاح ایمان ایستادگی جاودانه را رقم زدند هنوز هم همین مردم در موقع نیاز می‌ایستند و هزینه ایستادگی و رشادت‌های خود را می‌دهند.

 وی با اشاره به ناامنی‌های امروزه در سراسر منطقه خاورمیانه، ادامه داد: در کشورهایی که مدعی امنیت برتر هستند تروریست و نا‌امنی موج می‌زند، اما در ایران به برکت خون همین شهدای مدافع حرم امنیتی پایدار و مثال‌زدنی حاکم است.

شهردار تهران یکی از ویژگی‌های برجسته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم کردن یک شرایط رفاه اقتصادی مناسب و به‌ دور از چالش‌ برای مردم عنوان کرد و افزود: اگر امروز مسوولان دولتی نتوانسته‌اند این شرایط خوب اقتصادی را برای مردم فراهم کنند به معنای آن است که نتوانسته‌اند اهداف انقلاب و آرمان‌های آن را به‌صورت جدی دنبال کنند و می‌بایست اولویت اساسی خود را در رسیدگی به کار محرومان جامعه قرار دهند.

وی یکی از عوامل اساسی مشکلات اقتصادی کشور را ضعف مدیریتی مسوولان دولتی دانست و اظهار کرد: تنها راهکار این معضل اساسی این است که مردم خود به صحنه بیایند و با فعالیت جهادی امور نابسامان کشور را برطرف کنند و مدیران نیز دوشادوش مردم به اداره کشور بپردازند.

چهارساله نابسامانی‌ها را سامان می‌بخشم

شهردار تهران بابیان اینکه مشکلات کنونی اقتصادی کشور با یک برنامه‌ریزی دقیق و پیگیری مجدانه مردم و مسوولان قابل‌حل است افزود: متأسفانه امکانات و ظرفیت مالی کشور تحت تصرف سه تا چهار درصد برخی از مدیران رانت‌خوار و سودجو قرار دارد و بقیه مردم با مشکلات اقتصادی گریبان گیر هستند.

شهردار تهران با اشاره به کاندیداتوری خود در دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: اگر ما بتوانیم در کشور ضعف مدیریت و اشکالات ساختاری را با مدیریت درست رفع کنیم مطمئن باشید کشور به‌سرعت پیش می‌رود، قول می‌دهم در یک دوره چهارساله به این نابسامانی‌ها سامان داده شود.

وی عنوان کرد: اکنون دشمنان ایران اسلامی به دلیل پیشرفت قابل‌توجه در فناوری نظامی و موشکی از برخورد فیزیکی و حمله نظامی به ایران مأیوس شدند اما متأسفانه از ضعف‌های اقتصادی، مشکلات معیشتی و نارضایتی اجتماعی مردم در حال بهره‌برداری و سوءاستفاده هستند و این موضوع به انقلاب ضربه و جامعه را دچار آسیب جدی می‌کند.

مشکلات کلان کشوری بخشنامه‌ای حل نمی‌شود

شهردار تهران عنوان کرد: مدیران دولتی نیز تنها تصمیم‌گیری در کشور را به ماندن در تهران متمرکز کردند و هر تصمیمی که در مرکز گرفته شود باید در بقیه نقاط کشور نیز به‌صورت یک بخشنامه درآید درحالی‌که مشکلات بیکاری با بخشنامه برطرف نمی‌شود.

قالیباف تصریح کرد: متأسفانه گسترش بیکاری در جامعه معضلاتی از قبیل ازهم‌گسیخته شدن کانون خانواده، از بین حرمت، شخصیت و انسانیت جوانان و نابودی حق حیات افراد را به دنبال دارد و این ظلم بزرگی است که دولت در حق مردم نموده است.

ضعف مدیریتی یعنی منابع بالای استانی داشته باشی اما جوانانت در بیکاری اول باشند

وی افزود: استان کرمانشاه باوجود داشتن ظرفیت‌های فراوان کشاورزی، گردشگری، منابع انسانی فراوان، بیش از دو میلیون هکتار جنگل و مرتع طبیعی و تولیدات فراوان لبنیات و مواد گوشتی اما بالاترین آمار بیکاری و رکود اقتصادی را دارد و این نتیجه سوء مدیریت​ مسئولان دولتی است.

قالیباف بیان کرد: باوجود بزرگ‌ترین پایانه مرزی کشور اما شاهد واردات بی‌رویه کالاهای قاچاق و سایر اجناس خارجی هستیم و رونق چندانی در صادرات کالاهای ایرانی به عراق و سایر کشورهای همسایه در مسیر ترانزیتی وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج