سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: نرخ بیکاری در استان افزایش یافته و هم اکنون ۳۰۰هزار دانش آموخته جویای کار در استان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، علی بحرینی مقدم اظهار کرد: در حال حاضر با جمعیتی ۳۰۰ هزار نفری جویای کار مواجه هستیم که بخش عمده آنها دانش آموختگان جویای کار هستند. چرا باید با وجود این همه ظرفیت و پتانسیل در خوزستان، سال گذشته نرخ بیکاری نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد؟

وی افزود: با توجه به اینکه در سال های گذشته مقام معظم رهبری بحران اقتصادی را پیش بینی می کردند طی سال های اخیر تأکیدات بسیاری در حوزه اقتصاد به ویژه اقتصاد مقاومتی داشتند و حتی این دغدغه های ایشان را می توان در نامگذاری سال های مزین به اقتصاد مشاهد کرد.

بحرینی مقدم تصریح کرد: مقام معظم رهبری به دستگاه های اجرایی تکلیف کردند که برنامه ریزی دقیق در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال داشته باشند.

تکالیف قانونی کلان در سطح کشور تعیین و به استان ها ابلاغ می شود شاید در برخی استان ها که ظرفیت محدودی دارند این ابلاغیه ها کارگشا باشد.وی با اشاره به بی نظیر بودن خوزستان گفت: از لحاظ فرصت های سرمایه گذاری و اشتغال زایی باید با برنامه ریزی دقیق تر و عملیاتی به امر اشتغال ورود کنیم.

بحرینی مقدم اظهار کرد: با تصویب مصوبات و تخصیص اعتبار مشکلی حل نمی شود. غیبت مدیران دستگاه های اجرایی در جلسه اشتغال و سرمایه گذاری خوزستان در ابتدای سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نشان می دهد که نتوانستیم حساسیت لازم را در استان ایجاد کنیم این در حالی است که اشتغال باید اولویت کاری همه دستگاه های اجرایی باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج