مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه گفت: مرحله دوم سامانه سهام عدالت به‌منظور ثبت شماره شبا بانکی مشمولان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، علی محمدی اظهار داشت: مرحله دوم ساماندهی سهام عدالت از چهارشنبه 30 فروردین آغازشده است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در این مرحله مشمولان با مراجعه به بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری مورد تأیید بانک مرکزی باید شماره 24 رقمی شبا بانکی خود را تهیه کنند، گفت: مشمولان سپس باید شماره موردنظر را بدون حروف IR در سامانه سهام عدالت به نشانی samanese.ir ثبت کنند.

محمدی افزود: در این مرحله هر شخص باید به نام خود و نه به نام سرپرست خانوار حسابی نزد بانک‌ها و مؤسسات ذکرشده داشته باشد تا در وقت مناسب، سود سهام فقط به‌حساب خود مشمولان واریز شود.

وی بابیان اینکه در کنار ثبت شماره شبا بانک از مشمولان شماره تلفن همراه دریافت خواهد شد، گفت: دریافت شماره تلفن به‌این‌علت است که پس از بررسی شماره شبا و صحت یا سقم آن به مشمولان از طریق پیامک اطلاع‌رسانی شود.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه عنوان کرد: اگر برای شخصی در خصوص صحیح یا غلط بودن شماره‌حساب پیامکی ارسال نشد بعد از 15 روزبه سایت و صفحه خود مراجعه کرده و از صحت آن اطلاع یابد.

محمدی تنها مرجع رسمی جهت ثبت شماره‌حساب را، سامانه سهام عدالت دانست و گفت: در فرآیند اجرای طرح ساماندهی سهام عدالت و در مرحله افتتاح حساب، دریافت شماره شبا بانکی، درج و ثبت آن در سامانه سهام عدالت، از اعلام و یا معرفی هرگونه شماره‌حساب و هر نوع اطلاعات هویتی و مشخصات در تعاملات شبکه‌های مجازی و اجتماعی و سایت‌های اینترنتی خودداری کنند.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه اظهار کرد: مشمولان برای دریافت اطلاعات بیشتر و پاسخ سؤالات احتمالی با مرکز پاسخ گوئی تلفنی سهام عدالت به شماره 83338 مستقر در سازمان خصوصی‌سازی تماس بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج