مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه گفت: سه هزار و 400 دانش‌آموز کرمانشاهی در مرحله استانی مسابقات قرآن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سلیمان محبی افزود: در حوزه قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان شرکت‌کننده در 10 رشته رقابت می‌کنند که هم‌اینک مرحله استانی این دوره از مسابقات در حال برگزاری است.

محبی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات تا هفتم اردیبهشت‌ماه ادامه دارد بیان کرد: این دوره از مسابقات در بخش قرآن در رشته‌های تفسیر، حفظ، قرائت، ترتیل و تحقیق، در بخش عترت در رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و مداحی و در بخش نماز در رشته‌های انشا نماز، اذان و احکام برگزار می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر سه هزار و 400 شرکت‌کننده در مرحله استانی طی ده روز، در شش‌پایه و در بخش دختران و پسران با همدیگر رقابت می‌کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه از راه‌یابی 80 دانش‌آموز به مرحله کشوری مسابقات خبر داد و گفت: بخش آوایی این مسابقات تابستان امسال، در مرحله کشوری در مشهد مقدس و بخش غیر آوایی در استان اردبیل برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته آموزش‌وپرورش در بخش دانش‌آموزان موفق به کسب پنج رتبه کشوری و در بخش فرهنگیان موفق به کسب یک رتبه شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج