وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت یازدهم از ابتدای فعالیت تاکنون ۷۵۰ میلیارد تومان درزمینهٔ زیرساخت‌های ارتباطی در استان کرمانشاه سرمایه‌گذاری کرده است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، واعظی در مراسم افتتاح طرح‌های مخابراتی در استان کرمانشاه که در مرکز مخابرات شهید اشرفی شهر کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: به این میزان سرمایه گداری تا پایان دولت درزمینهٔ زیرساخت‌های ارتباطات استان کرمانشاه صد میلیارد تومان دیگر اضافه می‌شود.

به گفته واعظی این تعداد طرح که به‌صورت هم‌زمان افتتاح شدند در یک سال گذشته در استان کرمانشاه به مرحله اجرا درآمدند.

وی ادامه داد: در اولین جلسه که به کرمانشاه آمدم این استان به‌عنوان یک استان پرجمعیت و محل عبور زیرساخت‌های ضعیفی درزمینهٔ ارتباطات داشت اما امروز وضعیت زیرساخت‌های ارتباطی بهبود پیداکرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: با افتتاح‌هایی که امروز انجام شد، وضعیت ارتباطات در استان کرمانشاه به‌مراتب بهتر می‌شود.

وی با اشاره به یازده برابر شدن پهنای باند استان کرمانشاه گفت: پوشش مخابراتی در روستاهای استان به صد درصد رسیده و صد کیلومتر فیبر نوری این استان نیز افزوده‌شده است.

وزیر ارتباطات افزود: امروز ده شهر در کرمانشاه از نسل چهارم اینترنت و باقی از نسل سه اینترنت بهره می‌برند.

به گفته قبادی مدیرکل مخابرات استان کرمانشاه این پروژه‌ها بااعتبار ۲ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال به نتیجه رسیده‌اند.

اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه، شهاب نادری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات را در این سفر همراهی کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج