واعظی بابیان اینکه در ابتدای دولت حدود سه و نیم میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود داشتند، گفت: تعداد کاربران اینترنت در دولت تدبیر و امید به ۴۳ میلیون افزایش پیداکرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، واعظی در پس از حضور در استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران در رابطه با فعالیت‌های دولت یازدهم درزمینهٔ توسعه اینترنت در کشور اظهار داشت: در ابتدای این دولت هیچ روستایی اینترنت نداشت اما امروز ۲۷ هزار روستا در سراسر کشور از اینترنت استفاده می‌کنند.

وزیر ارتباطات توضیح داد: هم‌زمان در وزارتخانه‌های بهداشت، آموزش‌وپرورش و جهاد دانشگاهی هماهنگ شده است که علاوه بر خدمات اینترنتی این وزارتخانه‌ها نیز به روستاها خدمات ارائه کنند.

وزیر ارتباطات با اشاره به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و مزایای آن گفت: با توجه به اینکه سال ۹۶ سال اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری شده است، امسال نیز همچون شش ماه پایانی سال گذشته به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نزدیک شدن انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: باید شبکه‌های مجازی در آستانه انتخابات فعالیت سالمی داشته باشند.

وی بابیان اینکه فعالیت‌های اجتماعی باعث می‌شود که هزینه‌های انتخاباتی کاهش پیدا کند، عنوان کرد: فعالیت انتخاباتی در شبکه‌های مجازی باید در چارچوب قانون و به‌دوراز تخریب باشد. باید به این نکته توجه داشت که تخریب تأثیری در رأی مردم ندارد و مردم به برنامه‌های نمایندگان رأی می‌دهند.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤالی در رابطه با فیلتر شدن تماس صوتی تلگرام گفت: این امکان پس‌ازاینکه در کشور فعال شد، در حکمی از سوی قوه قضاییه به اپراتورها مسدود شد و ما نیز برای فعال شدن دوباره آن منتظر مراجع قانونی هستیم.

واعظی افزود: یکی از نمایندگان مجلس موضوعی مبنی بر اینکه فیلتر شدن این امکانات تلگرام باید بر اساس تصمیم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج