استاندار اصفهان با بیان اینکه نباید اتباع خارجی استان در تنگنا قرار گیرند، گفت: باید قوانین محکم و منطقی در این راستا در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، زرگرپور در مراسم افتتاح اردوگاه مراقبتی اتباع خارجی استان اظهار داشت: وضعیت اردوگاه قبلی برای نگهداری از اتباع خارجی مناسب نبود و خوشبختانه با همت مسئولان قبلی و فعلی استان این اردوگاه آماده و امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه مشکلات این اردوگاه باید رفع و حداقل امکانات برای اتباع خارجی تامین شود، اظهار داشت: نباید اتباع خارجی بدون مجوز را افراد مجرم ببینیم چرا که این افراد با توجه به مشکلات موجود در کشورهای خود به ایران سفر کرده‌اند و باید در رفتار با این افراد مراتب احترام رعایت شود و با همین دیدگاه این اردوگاه برای نگهداری آن‌ها ایجاد شده است.

استاندار اصفهان افزود: دین اسلام نیز حکم می‌کند که با انسان‌ها به خوبی رفتار شود و رافت و رفتار انسانی در نظر گرفته شود و به همین دلیل باید طبق آموزه‌های قرآنی، کرامت با این افراد را بیشتر از افراد عادی مدنظر قرار دهیم.

وی تاکید کرد: باید اتباع خارجی استان در تنگنا قرار نگیرند و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط باید در فراهم آوردن حداقل امکانات برای آسایش آن‌ها با دفتر اتباع همکاری داشته باشند و به هر نحوی که می‌توانند دفتر اتباع خارجی استان را یاری رسانند.

زرگرپور ابراز امیدواری کردکه در کشورهای همسایه به ویژه افغانستان آسایش و امنیت حاکم شود تا مردم این کشور به دیگر کشورها مهاجرت نکنند و در کشور خود با آسایش زندگی کنند.

وی اظهارداشت: باید قوانین محکم و منطقی در این راستا در نظر گرفته شود و بودجه لازم برای این کار تامین گردد.

اردوگاه مراقبتی اتباع خارجی استان به عنوان مرکز تحویل، پذیرش، نگهداری و طرد اتباع خارجی غیر مجاز در مساحتی حدود 6 هزار متر و هزینه‌ای بالغ بر 20 میلیارد ریال با حضور استاندار اصفهان به بهره‌برداری رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج