مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از فوت 33 نفر در مازندران طی ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی عباسی اظهار کرد: آمار اولیه کشته شدگان ناشی از تصادفات نوروزی در تعطیلات امسال از 25 اسفند 95 تا 13 فروردین امسال تعداد 33 کشته شدگان ناشی از حوادث رانندگی در استان به ثبت رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد کاهش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه از این تعداد 25 مورد مرد و مابقی زن هستند، تصریح کرد: به تفکیک محل سکونت از این تعداد 25 مورد بومی و مایقی غیربومی هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به شهرستان هایی که بیشترین تعداد فوتی در آنها به ثبت رسید، گفت: ساری و میاندرود با 7، محمودآباد 6 و بابل با 5 مورد فوتی، به ترتیب بیشترین تلفات را در ایام نوروز به خود اختصاص دادند.

عباسی با بیان اینکه سرنشین خودروها بیشترین افرادی هستند که در حوادث رانندگی نوروز امسال جان خود را از دست داده اند، تصریح کرد: در زمان وقوع حادثه 15 نفر سرنشین، عابر و راننده هر کدام 7 و موتور سوار 4 نفر بودند.

وی با اشاره به اینکه 25 مورد از فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی در جاده های برون شهری و راه روستایی بوده است، افزود: با رعایت قانون از سوی رانندگان و تلاش بیشتر ادارات مرتبط مانند راه و شهرسازی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و غیره حوادث رانندگی کاهش یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج