مدیرکتابخانه های عمومی گلستان گفت که هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای نهادینه سازی ترویج مطالعه و فرهنگ رضوی در استان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج رضا قوانلو در جلسه توجیهی شیوه نامه اجرایی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی که با حضور رابطین فرهنگی برگزار شد، افزود که ما ایرانیان مفتخریم که میزبان امام هشتم (ع) هستیم و نهاد کتابخانه ها نیز در راستای نهادینه سازی فرهنگ رضوی برای سومین سال پیاپی دبیری این جشنواره را برعهده دارد.
نعمت دیلم معاون اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان ینز گفت: یکی از راه های تقویت فرهنگ رضوی در جامعه اجرای جشنواره رضوی در بخش های مختلف است.
مریم اسماعیلی کارشناس فرهنگی کتابخانه های گلستان نیز اظهارداشت که امسال شاهد برگزاری هفتمین جشنواره رضوی درسطح ملی هستیم که دبیری این جشنواره برعهده نهاد کتابخانه ها بوده و مدیران کل استانها نیز به عنوان دبیران استانی آن هستند.
وی برگزاری مسابقه جشنواره را در دو شکل مکتوب و اینترنتی (فضای مجازی) بیان کرد و گفت که افراد به صورت انفرادی وخانوادگی می توانند در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه های گلستان؛ منابع مسابقه مکتوب و مجازی را در سه مقطع کودک، نوجوان و بزرگسال و شامل 6 عنوان کتاب بیان کرد.
وی همچنین از 7جایزه ملی،313جایزه یک میلیون ریالی و8جایزه ویژه برای 8خانواده خبر داد.
به گفته وی؛ مهلت شرکت درمسابقات تا اول تیرماه بوده و آئین پایانی جشنواره رضوی همزمان بادهه کرامت 'میلاد حضرت معصومه (س) تا میلاد امام هشتم حضرت رضا (ع)' در مرداد ماه برگزارخواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج