مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی گفت: در سال گذشته چهار شهر و 71 روستا با اعتبار بالغ بر 1650 میلیارد ریال از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، فرشید دشتی امروز (28 فروردین ماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد این شرکت در سال‌گذشته اظهارکرد: با توجه به نامگذاری سال 95 توسط مقام معظم رهبری با عنوان " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل"، اقدامات ارزشمندی در بخش گازرسانی صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: ماحصل این تلاش‌ها منجر به افتتاح و بهره‌برداری از 100 پروژه و آغاز عملیات اجرایی 60 پروژه گازرسانی در سطح استان در طول سال، هفته دولت و به ویژه سفر ریاست جمهوری به استان شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی با اشاره به سفر ریاست جمهور به خراسان‌جنوبی، افزود: در این سفر 95 پروژه گازرسانی عمده در استان شامل؛ خط انتقال گاز قائن- اسفدن- حاجی آباد، شبکه تغذیه و توزیع گاز شهر حاجی آباد و شهر اسفدن و پروژه گازرسانی به 35 روستا در سطح استان با اعتباری بالغ بر800 میلیارد ریال به بهرهبرداری رسید.‌

دشتی یادآور شد: عملیات اجرایی گازرسانی به 55 روستای استان، گازرسانی به شهر دیهوک از طریق CNG و خط انتقال گاز سربیشه- نهبندان ( مجری شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران) با اعتبار مورد نیاز بالغ بر 1100 میلیارد ریال آغاز شد.

وی گفت: سال گذشته در مجموع با گازدار شدن 189 کیلومتر خط انتقال و اجرای 864 کیلومترشبکه تغذیه و توزیع به 4 شهر و 71 روستای استان گازرسانی شد که با توجه به زیرساخت ایجاد شده در مناطق جدید گازدار شده و زیرساختهای موجود قریب به 17هزار و 500 مشترک از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

دشتی تصریح کرد: در راستای توسعه شبکه گازرسانی به توجه به اقدامات صورت گرفته تاکنون 92 درصد خانوار شهری و 35 درصد خانوار روستایی استان در 21 شهر و 203 روستای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به شهرها و روستاهای باقیمانده استان در سطح گسترده‌ای در حال انجام است، خاطرنشان کرد: عملیات گازرسانی به 5 شهر و 96 روستا نیز در دست اقدام است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج