مشاور عالی شهردار اصفهان گفت: عزم جدی برای تکمیل ایستگاه‌های سی و سه پل، شریعتی و آزادی خط یک قطار شهری این کلانشهر وجود دارد و تلاش اصلی سازمان قطار شهری اصفهان بر این موضوع معطوف شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، شعرباف اظهار داشت: پیشرفت ساخت این ایستگاه ‌ها روزانه رصد می‌ شود و تلاش اصلی سازمان قطارشهری اصفهان بر تکمیل بخش ‌های باقیمانده از خط یک معطوف شده است.

وی که در جلسه مدیران پروژه سازمان قطارشهری اصفهان و حومه سخن می گفت، با اشاره به اهمیت تکمیل بخش‌ های باقیمانده از مرحله سوم خط یک قطارشهری اصفهان که از ایستگاه تختی تا میدان آزادی تعریف شده است، گفت: باتوجه به اینکه در حال حاضر حمل و نقل ریلی شهری یکی از خواسته‌ های اساسی مردم شهر اصفهان به شمار می‌ رود، مدیریت شهری دغدغه قابل توجهی در زمینه تکمیل آن دارد.

مشاور عالی شهردار اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر استفاده از قطارشهری به عنوان یک وسیله حمل و نقل پاک، ایمن و مقرون به صرفه، در کشورهای مختلف از جمله ایران مورد توجه قرارگرفته است، افزود: تلاش اصلی ما این است که خواسته مهم مردم اصفهان مبنی بر تکمیل و راه اندازی بخش ‌های باقیمانده از خط یک قطارشهری اصفهان را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه فعالیت اجرایی پنج ایستگاه خط یک قطارشهری اصفهان به نام های امام حسین(ع)، انقلاب، سی و سه پل، شریعتی و آزادی بصورت روزانه رصد و مورد ارزیابی قرار می گیرد، بر نظارت ویژه مدیران پروژه و مسئولان سازمان قطار شهری اصفهان بر نحوه اجرای عملیات اجرایی و تکمیلی ایستگاه های یاد شده تاکید کرد.

شعرباف با اشاره به اینکه برای تکمیل و راه اندازی مرحله سوم خط یک قطار شهری اصفهان از مطالبات مردم این کلانشهر است، افزود: تکلیف اصلی سازمان قطارشهری تکمیل ایستگاه ‌های باقیمانده است و مطمئن هستیم که کارکنان این سازمان با همدلی بیشتر این موضوع را محقق می‌ کنند.

شعرباف با بیان اینکه تمام بخش‌های مدیریتی سازمان در کنار بخش‌های فنی و مالی، همراه این موضوع هستند، افزود: زمان ‌بندی تکمیل ایستگاه‌ها بصورت مدون تهیه شده و تأخیر در اجرای عملیات تکمیلی این ایستگاهها جایز نیست.

بخش نخست قطار شهری اصفهان از شهرک قدس تا میدان شهدا بطول 11کیلومتر با 10 ایستگاه از جمله ایستگاه های قدس، بهارستان، گلستان، شهید مفتح، شهید علیخانی، جابر و کاوه پس از 14 سال در مهرماه سال 1394افتتاح شد.

مرحله دوم خط قطارشهری اصفهان حد فاصل میدان شهدا تا چهار راه تختی این شهر از جمله طرح های حائز اهمیت برای شهروندان اصفهانی است که 12 آبان سال گذشته ( 1395 ) در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

با توجه ترافیک سنگین و شدت آلودگی کلانشهر اصفهان، بهره برداری از قطار شهری به عنوان طرحی زیر بنایی، نقشی موثر در بهبود کیفیت هوای اصفهان دارد و به توسعه امکانات رفاهی و تسهیل در سامانه حمل نقل این شهر کمک موثری می کند.

با بهره‌برداری بخشی از خط یک قطارشهری اصفهان، هم‌اکنون 11 کیلومتر از خط یک متروی اصفهان حدفاصل ایستگاه قدس تا تختی از ساعت 7 صبح تا 15 هر روز در حال بهره‌برداری و استفاده شهروندان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج