رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: دستگاه قضایی این استان با اقدام لازم و بموقع از بروز هر گونه شائبه و احتمال تخلف و جرم انتخاباتی پیشگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، خسروی وفا  در ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخابات این استان، افزود: با همکاری اعضای این ستاد از هر گونه اقدام مغایر با مواد مصرحه در قانون انتخابات و بُروز احتمال و شائبه تخلف و وقوع جرایمی که صحت، سلامت و حیثیت انتخابات پیش رو را خدشه دار کند، پیشگیری و مقابله خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی یکی از ابزارهای مهم و مؤثری است که می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد، افزود: با تشکیل کمیته ای مرکب از نمایندگان نهادهای مرتبط تخلفات و جرایم احتمالی این فضا بصورت جدی رصد می شود.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه انجام تبلیغات زود هنگام را یکی از شایع ترین تخلفات دانست و گفت: با نظارت دقیق از وقوع جرایمی همانند استفاده از ابزار و اموال دولتی یا انجام هرگونه تبلیغات زودهنگام پیشگیری خواهیم کرد و در صورت بُروز تخلف، با تذکر به مرتکب شوندگان ، براساس قانون اقدام لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد:‌ با برنامه ریزی و مدیریت دقیق انتخابات 29 اردیبهشت همانند دوره های قبل، پر شور و به دور از آسیب و تخلف باحضور و مشارکت حداکثری مردم در فضایی سالم و پرنشاط برگزار شود.

خسروی وفا در پایان از تعیین شعبی ویژه برای رسیدگی به جرایم و تخلفات احتمالی در دادسرا و دادگاه خبر داد.

انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران در 29 اردیبهشت 1396 برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج