مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: 71 مورد ساخت‌وساز در اراضی کشاورزی شهرستان کرمانشاه که به‌صورت غیرقانونی ساخته‌شده بود با صدور احکام قضایی و با حضور مقامات قضایی و انتظامی تخریب‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مهندس نوربخش حاتمی افزود: این ساخت‌وسازهای غیرمجاز شامل (دیوارکشی، فنس، انتقال کانکس، انتقال تانکر آب و ...) در دهستان الهیارخانی و در روستاهای پیر حیاتی، رحمت‌آباد، چقاماران، حجت‌آباد و تیرآباد بوده است.

حاتمی تصریح کرد: بر اساس قانون مصوب سال‌های 74 و 85 درزمینهٔ حفظ اراضی زراعی و باغ‌ها، ساخت‌وسازهای بعد از سال 85 با حکم مراجع قضایی علاوه بر تخریب مشمول جریمه نیز می‌شوند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه افزود: جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز مهم‌ترین دغدغه این مدیریت بوده و در این راستا، سه اکیپ حفاظت اراضی در مراکز تابعه به‌صورت تمام‌وقت اقدام به برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجازمی نمایند.

حاتمی از کشاورزان، زارعین، باغداران و مالکین زمین‌های کشاورزی درخواست نمود تا پیش از هرگونه تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و باغی خود، جهت اخذ مشاوره و مجوزهای قانونی لازم به مدیریت جهاد کشاورزی و مراکز جهاد کشاورزی دهستان‌های تابعه مراجعه کنند تا از ساخت‌وساز غیرقانونی و غیرمجاز و ضرر و زیان به آن‌ها پیشگیری به عمل آید.

حاتمی در پایان تأکید کرد: با توکل بر خداوند متعال و تأکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و انجام وظایف حفظ کاربری اراضی، زراعی و باغ‌ها با تمام توان و جدیت ضمن هماهنگی با دستگاه محترم قضایی استان و همراهی سایر دستگاه‌های ذی‌ربط مانع از هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی و باغ‌های شهرستان کرمانشاه خواهیم شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج