مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت: سه هزار و 541 واحد مسکن مددجویان شهری و روستایی تحت حمایت کمیته امداد استان در سال گذشته به ارزش 43میلیاردو 358میلیون ریال تعمیر و بازسازی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا نوروزی با بیان اینکه ایجاد سرپناه و ساخت مسکن مددجویان یکی از مهم ترین دغدغه‌های این نهاد است، گفت: سال گذشته سه هزار و 541 واحد مسکن مددجویان شهری و روستایی تحت حمایت کمیته امداد استان به ارزش 43 میلیارد و 358 میلیون ریال تعمیر و بازسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بازسازی و تعمیرات مسکن مددجویی به ترتیب در شهرستان های ساری و قائم شهر انجام شده است، افزود: این نهاد در کنار سایر خدمات خود، در امر تامین مسکن مددجویان فعالیت و خدمات قابل توجهی ارائه می کند.

مدیر کل کمیته امداد مازندران با اشاره به شروع احداث 424 واحد مسکن مددجویی در سال گذشته تصریح کرد: تاکنون 194واحد از آن آماده تحویل است و مابقی تا دو ماه آینده به مدجویان تحویل داده خواهد شد.

وی سقف کمک بلاعوض کمیته امداد را در خرید و بازسازی برای مددجویان شهری 150میلیون ریال برشمرد و اظهار کرد: همچنین به مددجویان ساکن در روستا نیز خدمات مختلف عمرانی ارائه شده و سال گذشته هزینه نوسازی 244 واحد مسکن مددجویان روستایی به ارزش 18میلیارد و 69میلیون ریال پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از واحدهای مسکونی توسط کمیته امداد و با همکاری بسیج سازندگی ساخته شد، افزود: قیمت تمام شده برای هر واحد مسکونی به طور میانگین 350 میلیون ریال بود که هزینه ساخت با مساعدت کمیته امداد،بسیج سازندگی،خیّران و آورده مددجویان تامین شد.

مدیرکل کمیته امداد استان مازندران خاطرنشان کرد: دریافت پروانه ساخت و انشعابات آب، برق و گاز برای ساختمان های مددجویی مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی رایگان بوده و مددجویان با معرفی کمیته امداد به ادارات مربوطه، از تسهیلات رایگان برای دریافت انشعابات برخوردار می شوند.

وی گفت: ساخت مسکن، اشتغال و ایجادبسترهای مناسب برای خودکفایی مددجویان ازجمله مهم‌ترین اولویت‌ها و اقدامات کمیته امداد است که امیدواریم با مشارکت و همکاری و همراهی مردم استان ، خیران، گام های موثری در پیشبرد اهداف کمیته امداد که توانمندسازی مددجویان است، برداشته شود.

نوروزی یادآور شد: خیران و نیکوکاران مازندران می توانند از طریق شماره گیری آنی پرداخت #5*3*011*8877*تلفن همراه با وارد کردن مبلغ مورد نظر خود در امر کمک به ساخت مسکن مددجویان با کمیته امداد همکاری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج