این روزها برخی رانندگان تاکسی های تلفنی داخل شهر زنجان به دلیل نبود کارت تردد از نصب تابلوی آژانس بر روی خودروها خودداری و بدون این تابلو مسافر جابجا می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، از هفته گذشته رانندگان برخی از آژانس های مسافری داخل شهری در زنجان اقدام به برداشتن تابلوهای تاکسی تلفنی کردند که این اقدام مسافران را متعجب کرد.
این اقدام رانندگان موجب نارضایتی مسافران شد که چرا راننده ای باید تابلوی خود را پنهان و بی نام و نشان به مسافرکشی در داخل شهر اقدام کند؟ و اگر راننده ای صلاحیت فعالیت در این مراکز را ندارد چرا اجازه فعالیت دارد؟

** همه رانندگان تاکسی تلفنی داخل شهر باید دارای کارت تردد باشند
رییس اتحادیه تاکسی تلفنی و وانت داران شهرستان زنجان می گوید: هر راننده ای که در آژانسی فعالیت می کند باید دارای کارت تردد باشد، چرا که این کارت نشان از طی مراحل قانونی برای انجام فعالیت، نداشتن اعتیاد و سوء پیشینه است.
به گفته، مجتبی عبدی، 2 هزار و 800 راننده در 140 آژانس شهرستان زنجان دارای کارت تردد هستند.
وی، تعداد رانندگان بدون کارت تردد را 300 نفر بیان کرد که باید هرچه زودتر اقدام به دریافت کارت کنند.
رییس اتحادیه تاکسی تلفنی و وانت داران شهرستان زنجان گفت: تعدادی از این رانندگان فاقد کارت تردد نیز فعالیت خود را به تازگی آغاز کرده اند که باید پس از تایید و رضایت مدیر آژانس از فعالیت آنها اقدام به اخذ کارت کنند.
عبدی، از همه شهروندان زنجانی خواست، در صورت داشتن هرگونه شکایت در باره فعالیت آژانس های داخل شهر، مورد را با شماره 124 برای رسیدگی مطرح کنند.

** نداشتن کارت تردد موجب جابجایی مسافر بدون تابلوی آژانس می شود
یکی از رانندگان علت برداشتن تابلوی آژانس را نداشتن کارت تردد و جریمه شدن از سوی اکیپ بازرسی از اتحادیه تاکسی تلفنی، اماکن، راهنمایی رانندگی و شورای اصناف بیان کرد.
وی ادامه داد: این اکیپ در میادین و خیابان های شلوغ شهر مستقر هستند و با دیدن خودروهایی که دارای تابلو هستند، آنها را متوقف کرده و خواستار ارائه کارت تردد هستند.
این راننده آژانس در داخل شهر زنجان می گوید: وقتی کارت تردد نداریم اقدام به جریمه می کنند.
وی یادآورشد: من قصد اخذ کارت تردد ندارم چرا که به طور موقت و برای چند روزی که در زنجان میهمان هستم، در آژانس فعالیت می کنم.

** برای جلب رضایت شهروندان خدمات مطلوب ارائه دهیم
مدیر آژانس پرستو در زنجان نیز اظهارکرد: در حال حاضر 30 راننده در این مرکز فعالیت می کنند که از این تعداد 26 نفر کارت تردد دارند و ماشین ها با تابلوی آژانس و با خط های شطرنجی که بر روی خودروها ایجاد شده، اقدام به جابجایی مسافران می کنند.
میلاد حیدری تاکید کرد: چهار راننده ای که کارت تردد ندارند در حال دریافت کارت هستند و داشتن کارت، جابجایی مسافر با تابلوی مخصوص تاکسی تلفنی موجب اطمینان خاطر مسافران می شود که باید همه برای ارائه خدمات مطلوب و جلب رضایت شهروندان تلاش کنیم.
یکی از مسافران تاکسی تلفنی نیز گفت: جای سوال وجود دارد که چرا موقع استخدام راننده کارت تردد ارائه نشده و چنین پنهان کاری بوجود آمده است.
لعیا عباسی تاکید کرد: علاوه بر نداشتن کارت تردد، شیشه برخی خودروها نیز کاملا دودی و مات است و داخل خودرو دید ندارد و مسئولان ذی ربط به این موارد رسیدگی نمی کنند.
وی تاکید کرد: چنانچه داشتن کارت تردد صلاحیت راننده برای فعالیت را تایید می کند چطور است که رانندگانی بدون این کارت اقدام به جابجایی خانواده ها در داخل شهر می کنند؟ و شیشه های تاکسی های تلفنی دودی و غیرقابل دید است و با این رانندگان برخورد نمی شود؟.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج