رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت : صلاحیت افزون بر 95 درصد از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در هیات اجرایی این استان تایید شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا یونسی رستمی اظهار داشت:تایید و رد صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی براساس استعلام از مراجع چهارگانه پیش بینی در قانون انجام شده است.

وی اضافه کرد : پرونده تمام داوطلبانی که در گردونه رقابت انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور دارند، برای بررسی به هیات های نظارت ارسال شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارمازندران بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات های نظارت را 25 تا 31 فروردین ماه به مدت یک هفته اعلام کرد.

یونسی رستمی افزود: پس ازبررسی صلاحیت داوطلبان در هیات نظارت شهرستان و بخش، افرادی که صلاحیتشان تایید نشده می توانند به ترتیب به هیات عالی نظارت و هیات نظارت شهرستانی شکایت ببرند.

به گفته وی در این مرحله اعتراض داوطلبان تایید نشده در هیات های نظارت طبق قانون در مراجع بالاتر مورد بررسی مجدد قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: در این مرحله داوطلبانی که صلاحیتشان در هیات نظارت شهرستان ها رد شده باید به هیات نظارت استان و دربخش رد شدند نیز باید به هیات نظارت شهرستان ها شکایتشان را ببرند.

به گفته وی نظرنهایی درمورد تایید یا رد صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هیات های نظارت انجام می شود.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور 29 اردیبهشت ماه سال جاری در مازندران برگزار می شود.

در حال حاضر با انصرف 484 داوطلب از گردونه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، همچنان 17 هزار و 662 نفر در میدان رقابت حضور دارند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج