رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان گفت: گردشگری،سلامت و اقتصاد سه ضلع اصلی مثلث گردشگری سلامت هستند که تنها با دید درمانی، توریسمی و یا اقتصادی به صورت جداگانه نمی توان پیشرفتی را در این حوزه داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، گلشیرازی با اشاره به سه محور آمار و ارقام در حوزه تجارت الکترونیک وگردشگری، نیازهای کشور به عنوان زیر ساخت و موارد مورد توجه در اصفهان در یازدهمین کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیک، گفت: گردشگری سلامت شامل سه ضلع گردشگری، سلامت و اقتصاد است که مهمترین ضلع آن مربوط به اقتصاد است.

وی در ادامه افزود: نیاز به یک طرح، رویکرد و بسته های اقتصادی برای بازارهای مشخص در این حوزه یکی از ضروریات است وبه عبارتی نمی توانیم صرفا با دیدگاه درمانی، توریسمی و یا اقتصادی به این حوزه نگاه کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در کشور برای اینکه در حوزه گردشگری سلامت بتوانیم خدمات دهیم، ۱۰۰ بیمارستان برای بیماران بین المللی توسط وزارت بهداشت و در حوزه خدمات گردشگری ۱۷ آژانس گردشگری برای توریسم سلامت معین شده است.

گلشیرازی توجه به رویه اقتصادی جهانی را به عنوان یکی از راه های پیشرفت در سلامت گردشگری عنوان کرد و گفت: رسانه تبلیغات اینترنتی با ۲۵۰ میلیارد دلار درآمد در سال گذشته بنابر گزارشات مجله اکونومیک، از درآمد تلویزیون پیشی گرفته است و این موضوع حاکی از آن است که تجارت الکترونیک در اقتصاد جایگاه بالاتری پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: در سطح ملی باید زیرساخت های تبادل دیتا به سرعت شاخصه های به روز دنیا، برای سرویس دهی به خدمات سلامت گردشگری و تجارت الکترونیک دسترسی پیدا کند.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان افزود: به عنوان استانی که در قلب کشور قرار گرفته، با همکاری اتاق بازرگانی مسائل مربوط به این حوزه را مورد بررسی قرار داده است و وجود نیروی جوان و تحصیل کرده، دانشگاه های ممتاز و زیر ساخت های صنعتی و گردشگری به عنوان فرصت و مزیتی در جهت رشد اقتصادی این استان به شمار می آید.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج