رئیس ستاد کنگره سرداران شهید و شهدای هرمزگان از ساخت زندگی‌نامه شهدای دریایی و "یلان استکبارستیزی" در بندرعباس خبرداد.

محمد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج، با تاکید بر اهمیت معرفی شهدای شاخص هرمزگان اظهار داشت: متاسفانه سرداران شهید اسدالله رئیسی و اسحق دارا در حد انتظار معرفی نشدند و غربت آنها حتی در استان هم احساس می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در ستاد کنگره سرداران شهید و شهدای استان هرمزگان در راستای معرفی شهدا و ترویج فرهنگ شهادت بیان داشت: تهیه کتاب، پوستر و تراکت‌های معرفی شهدا و همچنین معرفی سرداران شهید رئیسی و دارا به عنوان شهدای شاخص استان در سال 94 از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.

رئیس ستاد کنگره سرداران شهید و شهدای هرمزگان همچنین به برگزاری بزرگداشت حماسه ملی 29فروردین از سال 88 تا کنون اشاره داشت و تصریح کرد: نهمین بزرگداشت نیز سه شنبه همین هفته با همت منطقه یکم نیرو دریایی سپاه و همکاری دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی استان در بوستان غدیر بندرعباس برگزار می‌شود.

کرمی در ادامه با تشریح حماسه ملی 29 فروردین ماه 67 یاد آور شد: پس از نبرد نیروی دریایی ارتش با ناوهای مهاجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس وشهادت 170 تن از دریادلان نیرو دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هدف قرار گرفتن ناوهای جوشن، سهند و سبلان ، رزمندگان و یلان استکبار ستیز نیروی دریایی سپاه در نبردی نامتقارن توانستند یک فروند هلی‌کوپتر و یدک‌کش آمریکائی و همچنین یک فروند هلی‌کوپتر سوخت رسان انگلیسی را منهدم کنند.

وی ادامه داد: در این نبرد 8 ساعته، سرداران شهید اسدالله رئیسی و اسحق دارا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و نام خود را به عنوان یلان استکبار ستیز جمهوری اسلامی ایران برای همیشه در تاریخ ثبت کردند.

رئیس ستاد کنگره سرداران شهید و شهدای هرمزگان در پایان افزود: با دعوت از یک مستندساز با سابقه اقدام به ساخت مستند زندگی این دو سردار شهید از نوجوانی، جوانی و نحوه شهادت شده که در آینده نزدیک آماده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج