معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه امروز نیز هوای چهارمحال و بختیاری برای چهارمین روز، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس بوده که انتظار می‌رود این وضعیت از فردا بهبود یابد.

مهرداد قطره در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج، اظهار کرد: از اواخر امشب به تناوب برای فردا (یک‎شنبه) بارش رگباری باران به همراه رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید برای استان دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: عمده بارش‌ها برای مناطق غرب، کوهرنگ، شمال بازفت و مناطق شمالی استان بوده و در مناطق شرقی بارش‌های اندک به صورت پراکنده و برای مرکز استان تا ظهر فردا بارش‌های رگباری موقت به سه تا چهار میلی‌متر خواهد رسید.

قطره با اشاره به اینکه این سامانه بارشی جبران کننده کمبودها نخواهد بود، تصریح کرد: میانگین بارش‌ها از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون به 476 میلی‌متر رسیده که نسبت به میانگین بلندمدت 15 درصد کاهش یافته است و بیشترین میزان کاهش بارندگی برای ایستگاه‌های اردل با 27 درصد کاهش و مال‌خلیفه با 30 درصد کاهش بوده است.

وی تاکید کرد: این سامانه روند افزایش دما را در پی خواهد داشت.

قطره با بیان اینکه تشکیل چشمه‌های گرد و غبار در کشور عراق منجر به انتقال گرد و غبار به استان شده است، گفت: امروز همچنان کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی دور از انتظار نبوده و انتظار می‌رود با بارش‌ها در سطح استان، از میزان آلاینده‌ها و گرد و غبار موجود، کاسته شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج