نماینده ولی فقیه درکردستان عنوان کرد: ریشه اصلی بخشی از آسیب های اجتماعی گریبانگیر امروز جامعه ما تهاجم فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی امروز شنبه در دیدار با رییس سازمان تبلیغات اسلامی در سنندج با بیان اینکه ریشه اصلی بخشی از آسیب های اجتماعی جامعه ما تهاجم فرهنگی است، گفت: امروز دشمن با استفاده از تمام توان خود به دنبال ترویج آسیب های اجتماعی هم در فضای حقیقی و هم مجازی است.

وی عنوان کرد: دامن زدن به بروز آسیب های اجتماعی در کشورما برای دشمن منافع مادی به دنبال دارد به همین دلیل است که از تمام توان خود در این راستا استفاده کرده و می کند.

وی با ابراز تاسف از اینکه کردستان در حوزه آسیب های اجتماعی دچار مشکلات و نارسایی های زیادی است، اظهارداشت: کاهش جدی جمعیت روستایی، رشد حاشیه نشینی و ایجاد سکونتگاه های غیررسمی از جمله مهمترین آسیب های اجتماعی این منطقه به شمار می رود.

نماینده ولی فقیه درکردستان ادامه داد: مناطقی هم چون نایسر، ننله، گریزه و دوشان در سنندج با هزاران نفر جمعیت به محلی برای بروز و ظهور آسیب های اجتماعی تبدیل شده است و این مناطق متاسفانه از اصلی ترین امکانات و زیرساخت های شهری محروم هستند.

آیت الله حسینی شاهرودی از نحوه عملکرد و سیاست های اعمال شده در روستاها انتقاد کرد و گفت: مسئولان به جای تولید و اشتغال در روستاها اقداماتی انجام دادند که بیشتر مردم را به مهاجرت به شهرها ترغیب کرد.

وی بیان کرد: امروز در بعضی از روستاهای استان تنها پرداخت قبوض به مردم اضافه می شود و خبری از توسعه نیست و این عامل اصلی افزایش مهاجرت روستاییان است.

وی مهمترین راهبرد در مقابله با مهاجرت و جلوگیری از حاشیه نشینی را رفع موانع تولید درروستاها خواند و اظهارداشت: باید سازمان و نهادی متولی حوزه روستاها باشد و بجای ایجاد موانع امورات را برای مردم تسهیل کند.

نماینده ولی فقیه درکردستان عنوان کرد: ایجاد صنایع کوچک و اشتغال خرد در روستاها منجر به توسعه این مناطق می شود و تحقق این مهم نیز نیازمند کار جدی و کارشناسی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج