بوشهر - کارگاه‌های آموزشی برنامه‌ریزی فرهنگی پایتخت کتاب ایران با حضور مسئولان دبیرخانه و دبیران پایتخت کتاب از سراسر ایران در شهر بوشهر افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حمیده ماحوزی در این آئین گفت: جامعه ای می تواند به پیشرفت دست یابد که کتاب خواندن در بین افراد آن جامعه رواج داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه عمر انسان با خواندن کتاب حیات دوباره می یابد، افزود: پیشرفت و ترقی، خودکفایی، حفظ استقلال کشور در صحنه های بین المللی و دفاع از تمامیت ارزی و هویت فرهنگی نیازمند مطالعه، تحقیق و پژوهش است.

وی تنها را نجات انسان از تمام بدی‌ها و زشتی ها مطالعه کتاب دانست و ادامه داد: ما می توانیم با عادت کردن مطالعه و افزایش سرانه مطالعه در مقابل هجوم فرهنگ های بیگانه مقاوم باشیم و حتی تاثیرگذار هم باشیم.

ماحوزی اظهار داشت: در اداره کل ما به دنبال راهکارهایی برای افزایش سرانه مطالعه هستیم و این کار با مشارکت تمام سازمان ها و آحاد مردم امکان پذیر است، همکاران در اداره کل آماده همکاری با طرح ها و ایده ها هستند.

یادآور می شود که کارگاه های آموزشی تاریخ های ٢۵ و ٢۶ در شهر بوشهر با حضور استادان برجسته فرهنگی برگزار می‌شود.

شهر بوشهر اسفند ماه سال گذشته به عنوان پایتخت کتاب ایران از سوی دبیرخانه معرفی شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج