رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری فردی که با معرفی خود به عنوان تاجر برنج توانسته بود بیش از 20 میلیارد ریال دراستان های مختلف کشور کلاهبرداری کند، خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، سرهنگ ستار خسروی اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از کسبه استان مبنی بر کلاهبرداری فردی از آنان ، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد فردی با معرفی خود به عنوان تاجر برنج با در دست داشتن مدارک شناسایی و هویتی جعلی و یا به نام افراد دیگر اقدام به دریافت دسته چک از یکی از بانک ها کرده و سپس با استفاده از این چک های بی هویت اقدام به خرید وفروش اجناس و اقلام در سطح بازار کرده است.

این مقام مسئول بیان داشت: در ادامه تحقیقات که توسط کارآگاهان صورت گرفت ، مشخص شد که این فرد در زمینه های جعل عناوین و مدارک و کلاهبرداری از مالکان املاک و خودرو و ... را در استان های دیگر کشور نیز فعالیت هایی داشته است.

سرهنگ خسروی افزود: سرانجام با تحقیقات علمی و تخصصی ویژه رد پای این مجرم حرفه ای در یکی از استان های کشور به دست آمد و ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی با همکاری پلیس آگاهی آن استان متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان تصریح کرد: هم اکنون 12 نفر از شاکیان این پرونده شناسایی شدند که 9 نفر آنها از اصفهان و سه نفر دیگر از استان های چهار محال و بختیاری، فارس و هرمزگان هستند.

سرهنگ خسروی در پایان با اشاره به اینکه متهم تاکنون به 20 میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرده است گفت: این متهم 40 ساله که دارای مدرک تحصیلی سوم ابتدایی است به قدری در کار خود حرفه ای و متبحر بوده که توانسته تنها در یک مورد با مدارک جعلی،  ملکی به ارزش 10میلیارد و 512 میلیون ریال کلاهبرداری کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج