رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر گفت: مراسم اعتکاف در 10 مسجد این شهرستان و با حضور بیش از 2 هزار و 17 معتکف در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری موج،حجت‌الاسلام سیدمحمد بابایی ، اعتکاف را عملی خداپسندانه و  هجرت به سوی خدا دانست و اظهار کرد: افزایش تعداد معتکفان در این شهرستان نشان از فراهم بودن بستر برای حضور بیشتر معتکفان نسبت به سال‌های گذشته است.

وی افزود: خداوند تمام عبادات را در اعتکاف جمع کرده است و اعتکاف، معجونی از عبادت ماه مبارک رمضان، عبادت حاجیان، عبادت روزه‌داران و نمازگزاران است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر به اهمیت و جایگاه اعتکاف در خودسازی درونی اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه‌های اعتکاف، خلوت و تفکر است و تفکر در مورد فلسفه آرامش و تأمل در صفات باطنی از جمله موضوعاتی است که در این بازه زمانی می‌توان به آن پرداخت و در واقع اعتکاف فرصت آسیب‌شناسی اخلاق را به ما می‌دهد.

این مسؤول با اشاره به افزایش تعداد معتکفان در سال جاری خاطرنشان کرد: آمار معتکفان در سال گذشته هزار و 722 نفر بوده است که امسال 295 نفر به جمع معتکفان بهشهری اضافه شده و این مراسم در 10 مسجد شهرستان و با حضور بیش از 2 هزار و 17 معتکف در حال برگزاری است.

بابایی یکی از نقاط قوت برنامه اعتکاف در سال جاری حضور روحانیون معتکف و یا اعزامی برای پاسخگویی به سؤالات و شبهات معتکفان دانست و تصریح کرد: در این مراسم هزار و 274 زن و 743 مرد حضور دارند که اکثریت آنها را جوانان و دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.

وی بیان کرد: آیین معنوی اعتکاف در مسجد جامع بهشهر(برادران و خواهران)، مسجد جامع رستمکلا (برادران و خواهران)،  شریفیه رستمکلا (برادران)، امام رضا(ع) حسین آباد (برادران و خواهران)، امام حسن عسکری(ع) عسکرآباد (برادران و خواهران)، امام علی(ع) زاغمرز (برادران )، مسجد جامع زاغمرر(خواهران)، مسجد حضرت ابوالفضل یکه توت، مسجد جامع ملامحله خلیل‌شهر( برادران و خواهران)، مسجد جامع رکاوند ( برادران و خواهران) در حال برگزاری است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر در پایان گفت: آیین اعتکاف از 13 تا 15 رجب همزمان با سراسر کشور در شهرستان بهشهر برگزار می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج