مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی کرمانشاه از خدمات‌رسانی و همراهی و همکاری خوب تاکسیرانان کرمانشاهی با برنامه‌ها و اهداف سازمان تاکسیرانی در سال 95 و همچنین در ایام تعطیلات نوروز 96 تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سجاد سلیمانی با اشاره به فعالیت و خدمات‌رسانی تاکسیرانان در ایام نوروز گفت: بیش از 3000 مسافر نوروزی در قالب تور رایگان گردشگری نوروز به‌وسیله تاکسی‌های فعال در این طرح جابه‌جاشده و به اماکن تاریخی و گردشگری و نقاط دیدنی شهر انتقال یافتند.

وی همچنین یادآور شد: طرح 200 دستگاه تاکسی راهنمای گردشگر که در مبادی ورودی شهر جهت راهنمای مسافران مستقر شدند روزانه راهنمای بیش از 1200 نفر از میهمانان نوروزی بودند.

سلیمانی اختصاص کارواش جهت شستشوی رایگان تاکسی‌های شهر کرمانشاه و تاکسی‌های مسافران نوروزی را یکی از اقدامات سازمان تاکسیرانی برشمرد که به‌منظور رفاه حال تاکسیرانان و تشویق برای نظافت هرچه بیشتر تاکسی‌ها انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه کاهش 30 درصدی شکایت در سال 95 و کاهش 70 درصدی شکایات مردمی از تاکسیرانان در ایام نوروز را نشانه همراهی بیش‌ازپیش آنان با اهداف سازمان تاکسیرانی و تلاش برای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر و تکریم مسافران دانست و گفت: احترام به شهروندان و جلب رضایت آنان از اهداف اصلی و اولویت اول سازمان تاکسیرانی است که خوشبختانه رانندگان زحمتکش تاکسی علیرغم همه مشکلاتشان سعی در تحقق این مهم دارند و عملکرد و فعالیت خود را بر این اساس شکل می‌دهند.

وی تأکید کرد: افراد جامعه به راننده تاکسی اعتماد دارند و حتی ناموس و خانواده خود را به آن‌ها می‌سپارند لذا انتظار می‌رود راننده ضمن حفظ امنیت و آرامش خود در رانندگی نسبت به حریم ‌نگه‌داشتن نوامیس مردم حساس باشد که خوشبختانه عموم تاکسیرانان کرمانشاهی امین مردم و قابل‌اعتماد هستند.

سلیمانی هرگونه بداخلاقی را در این حوزه غیرقابل‌قبول خواند و یادآور شد: مسئولیت سنگینی بر عهده همه رانندگان تاکسی است و آن‌ها باید مدیریت یک شهر و مردمان آن را به‌خوبی در رفتار و منش خود متجلی کنند نه اینکه بخواهند با الفاظ یا رفتار نامناسب و خارج از شئون و ایجاد فضای نامناسب در داخل تاکسی اعتماد مردم را از بین ببرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج