معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه علوم اعصاب(نوروساینس) در کشور را از ماموریت‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد براساس برنامه تحول و نوآوری در آموزش عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر محمدرضا دارابی امروز 23 فروردین ماه در حاشیه کنگره بین‌المللی التهاب سیستم عصبی، تحول و نوآوری در آموزش را به عنوان گام چهارم برنامه تحول نظام سلامت دانست و تصریح کرد: این طرح از دو سال پیش در راستای تمرکززدایی و ماموریت گرایی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آغاز شده است.

وی افزود: بر اساس این برنامه کشور به 10 کلان منطقه تقسیم و دانشگاه علوم پزشکی مشهد و استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی به عنوان کلان منطقه 9 این برنامه هستند و مسئولیت این کلان منطقه نیز برعهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: براساس این برنامه ماموریت‌های ویژه‌ای به هر کلان منطقه واگذار شده است و توسعه علوم اعصاب به عنوان یکی از ماموریت‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می‌رود و در این راستا از دو سال قبل بسترهای لازم به منظور ایجاد و توسعه این رشته در دانشگاه علوم پزشکی مشهد فراهم شد.

دارابی، تشکیل کارگروه علوم اعصاب به مسئولیت دکتر فروغی پور و نخستین دپارتمان علوم اعصاب به سرپرستی پروفسور گرجی را از جمله اقداماتی برشمرد که در این راستا انجام شده است و ادامه داد: امروز نیز شاهد برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی التهاب سیستم عصبی با حضور اندیشمندانی از داخل و خارج از کشور هستیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری اندیشمندان داخل و خارج کشور بتوانیم گام‌های اولیه را در توسعه علوم اعصاب با موفقیت برداریم و زمینه رشد این رشته را در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز فراهم کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج