رئیس هیئت مدیره دهکده تفریحی توریستی گنجنامه همدان از وضع نامناسب دست‌فروشان در این مکان توریستی ابرازناخرسندی کرد و گفت: هنوز شهرداری طرح مصوب ساماندهی دست‌فروشان و استفاده از قلیان در این منطقه را اجرا نکرده و دست‌فروشان از استقرار در غرفه‌های احداث شده خودداری می‌کنند.

سعید ترابیان در گفت‌وگو با خبرگزاری موج، با اشاره به وضع نامناسب حضور دست‌فروشان در این مکان توریستی بیان کرد: با توجه به اینکه طرح ساماندهی دست‌فروشان و استفاده از قلیان در این منطقه مصوب شده و به تأیید شورای شهر رسیده و فضاهایی برای این منظور در محوطه احداث شده، هنوز اقدامات اجرایی در این زمینه صورت نگرفته و دست‌فروشان از استقرار در مکان‌های تعبیه شده خودداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری باید ضمانت اجرایی طرح ساماندهی دست‌فروشان در محوطه توریستی گنجنامه را فراهم کند، خاطرنشان کرد: غرفه‌های اجاره‌ای که در مکان‌های مناسب برای این منظور درنظر گرفته شده، خالی است بنابراین مسئولان شهرداری باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند و اهمیت توریستی دهکده گنجنامه را درک کنند.

ترابیان درباره دریافت ورودی در محوطه گنجنامه اظهار کرد: ورودی‌های دریافتی در منطقه گردشگری گنجنامه فقط برای ورود به محوطه پارکینگ است و ورودی دیگری دریافت نمی‌شود.

وی افزود: هزینه ورودی پارکینگ برای خودروهای دارای شماره پلاک همدان از تخفیف 50 درصدی برخوردار است که حدود یک‌سال از اجرای این طرح می‌گذرد.

ترابیان با اشاره به ساماندهی عشایر و ارائه آموزش‌های بهداشتی و فرهنگی به آنان، بیان کرد: در سال جدید به محوطه پیست اسکی و راه‌اندازی تله‌سیژ توجه خواهیم کرد.

وی از کم بودن آمار گردشگران نوروز امسال سخن گفت و تصریح کرد: امسال تنها از 35 درصد ظرفیت دهکده توریستی گنجنامه استفاده شد که این پدیده بیشتر به علت نامساعد بودن شرایط آب و هوایی استان بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج