زنجان-مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: طی سال گذشته بیش از2 هزار و 930 نفر هم به مشهد مقدس اعزام شدند که در سالجاری اعزام مددویان به مشهد براساس هدفگذاری 4 هزار نفر است.

به گزارش خبرگزاری موج، هدایت صفری ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: بیش از هزار و 600 یتیم در استان زنجان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان هستند.

وی اظهار کرد: در دین مبین اسلام به یتیم نوازی تاکید زیادی شده است و به فرموده پیامبر اکرم (ص) هر کس یتیمی را سرپرستی کند تا آن که بی‌نیاز گردد، خداوند به سبب این کار بهشت را بر او واجب سازد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: مشکلات اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی ناشی از فوت سرپرست، مشکلات تحصیلی و درمانی از جمله مهم‌ترین مشکلات خانواده‌های ایتام است.

صفری به اقدامات فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان طی سال گذشته اشاره کردو گفت: طی سال گذشته 322 نفر از مدد جویان تحت پوشش به عتبات عالیات و بیش از دو هزار و 930 نفر هم به مشهد مقدس اعزام شدند که در سالجاری اعزام مددجویان تحت پوشش به مشهد مقدس بر اساس هدفگذاری 4 هزار نفر است.

وی افزود: مردم زنجان ولایی است و نسبت به اعزام مدد جویان به مشهد مقدس کمکهای لازم را داشته باشند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان تصریح کرد: کمیته امداد استان زنجان 22 هزار خانوار تحت پوشش دارد که چهار درصد از کل جمعیت استان را شامل می‌شود.

صفری به مشاوره‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت:این نهاد با بهره گیری از مشاوران درون و برون سازمانی و نیز مشاوره‌های خصوصی خدمات خوبی را به افراد تحت پوشش ارائه می دهد.

وی مشاوره حقوقی را از مهم‌ترین مشاوره‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کردو افزود: مشاوره حقوقی مهم‌ترین مشاوره حقوق افراد جامعه هدف است و این نهاد در راستای تکریم مدد جویان گام بر می دارد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: این نهاد به زوج های جوان در شرف ازدواج کار گاههای مهارت زندگی را دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج