رییس اسبق شورای عالی استان مازندران بیان داشت: اعتماد به جوانان و نخبگان زمینه ساز رشد و توسعه جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج،فرامرز نقیبی در گفت و گویی اظهار داشت: جمعیت جوان یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جوامع به شمار می‌رود و نقش حیاتی و موثری را در رشد و پیشرفت یک کشور ایفا می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه بیشترین درصد نیروی انسانی جوامع در حال توسعه را جوانان تشکیل می‌دهند بنابراین در مطالعه و برنامه‌ریزی‌های توسعه، توجه و مطالعه این قشر خاص یک ضرورت مهم تلقی می‌شود.

نقیبی گفت:جوانان، نخبگان، مراکز دانشگاهی و آموزشی شهر ساری باید بتوانند در زمینه مسائل علمی و حل مشکلات شهر، راهکارهای مطلوبی را ارائه دهند.

عضو سابق شورای شهر ساری با بیان اینکه از آنجا که میان کشورهای دنیا رقابت های علمی وجود دارد، بنابراین باید بتوان از ظرفیت های جامعه به نحو مطلوب بهره مند شد، تصریح کرد: یکی از اقدامات مؤثر و مطلوب جهت اثبات کارآمدی این است که در حوزه پژوهش و فناوری کوشا باشیم.

وی به نقش و تاثیر گذاری جوانان در رشد علمی کشور اشاره کرد و گفت: تاثیر چشمگیر جوانان متخصص در عرصه های علمی، صنعتی و هنری بر همگان روشن است.

عضو سابق شورای شهر ساری ، ازدواج، مسکن و اشتغال جوانان را از مهمترین مسایل پیش رو جوانان ذکر کرد و از مسوولین خواست تا با برنامه ریزی دقیق برای رفع مشکلات در این زمینه ها کمک کنند

وی  با اشاره به اینکه گره کور جنگ نابرابر ایران مقابل عراق که هزینه های سنگینی را در بر داشت، توسط فکرهای پویا باز شد که لازم است این فکرهای پویا به کمک کشور بیایند، افزود: در دوران دفاع مقدس که به هیچ گونه فناوری دسترسی نداشتیم توانستیم با کمک جوانان در جنگ پیروز شویم.

نقیبی، با بیان اینکه خوشبختانه امروز در زمینه علمی و فناوری به مرحله ای رسیده ایم که هیچ کس به خودش اجازه تعدی به کشور را نمی دهد، اضافه کرد: دشمن برای محدود کردن و بازداری ایران از پیشرفت، اقدام به ایجاد تحریم هایی علیه کشور کرد.

وی اظهار کرد: با وجود تحریم ها، جوانان ما توانستند به فناوری های علمی و هسته ای دست یابند و به مرحله ای رسیدیم که همه قدرت های دنیا برای متوقف کردن این حرکت علمی و انقلابی بسیج شدند تا از طریق مذاکره جلوی پیشرفت ما را بگیرند، اما موفق نشدند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج