فرمانده دریابانی مازندران از کنترل بیش از 7 هزار و 410 فروند شناور صیادی در سطح حوزه استحفاظی توسط دریابانان استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، هوشنگ حسینی، اظهار کرد: تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان و دریابانان در برقراری هر چه بیشتر نظم و امنیت و کنترل شناورهای صیادی در دستور کار دریابانان است.

وی افزود: در حوزه لزوم ایجاد نظم و امنیت و نظارت بر تردد شناورها در دریا و رصد همه شناورهای متردد در سطح حوزه استحفاظی همچنین ارتقای امنیت اجتماعی، دریابانان استان مازندران در سطح حوزه استحفاظی با کنترل شناورهای صیادی، نظم و امنیت را در دریا به ارمغان آوردند.

فرمانده دریابانی مازندران تصریح کرد: با توجه به رونق صید و صیادی در دریای خزر، دریابانان حوزه استحفاظی، با اجرای گشت‌های ساحلی و دریایی در سال 95، موفق به کنترل بیش از 7 هزار و 410 فروند انواع شناور صیادی شدند.

این مسؤول بیان کرد: کنترل‌های انجام شده بیشتر در نواحی غرب و شرق استان بوده که سهم غرب استان بیش از 5 هزار و 500 و سهم شرق استان بیش از هزار و 800 فروند شناور بوده است.

حسینی ادامه داد: در بازدید از شناورهای صیادی مدارکی از قبیل دفترچه تردد شناور، کارت ساماندهی شناور، کپسول آتش‌نشانی، جلیقه نجات، حلقه نجات و پارو توسط دریابانان کنترل می‌شود.

وی در پایان از تمامی صیادان درخواست کرد تا با رعایت قوانین دریانوردی و تهیه مدارک مورد نیاز و قانونی اقدام به فعالیت در دریای خزر کنند و با همکاری با مرزبانان استان در کسب امنیت مستمر دریابانان را یاری دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج