رئیس اداره اوقاف و امور خیریه چادگان گفت: از ابتدای نوروز 96 تاکنون سه وقف جدید در این شهرستان به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام عباس نصیر الاسلامی  افزود: این سه وقف جدید مربوط به روستای علی آباد در بخش مرکزی شهرستان چادگان است.

وی گفت: ایجاد وقف‌های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه در چند سال اخیر نشانگر بازگشت اعتماد مردم به وقف به عنوان یک عنصر فعال و گره‌گشا در حل بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه چادگان افزود: یک قطعه زمین 500 متری توسط فرد خیر علی‌آباد به منظور توسعه زیارتگاه این روستا که در یک کیلومتری غرب علی‌آباد قرار دارد وقف شده است تا با همکاری مردم وخیران نسبت به باز سازی واحداث مکانی برای زائران ایجاد شود.

وی افرود: همچنین خیری دیگر قطعه زمینی به مساحت 600 مترمربع به منظور ساخت محل برگزاری مراسم‌ عزاداری هیأت‌های مذهبی در ماه محرم در روستای علی آباد وقف کرده است تا با همکاری اداره اوقاف و مردم این مکان احداث شود.

 نصیر الاسلامی تصریح کرد: فردی دیگر قطعه زمینی به مساحت 500 مترمربع درهمین روستا برای ساخت مکانی به منظوراقامه نماز عیدین و نماز جماعت به اداره اوقاف شهرستان چادگان وقف کرد.

رئیس اداره اوقاف چادگان به وقف های سال گذشته در شهرستان چادگان اشاره کرد وافزود: سال گذشته 11 فقره وقف در شهرستان چادگان با ارزش پنج میلیارد ریال ثبت شد که بیشترین وقف مربوط به ساخت مسجد، ساخت خانه علم، توسعه مساجد و ساخت حسنیه در روستاهای بخش مرکزی و چنار رود بود.

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج