مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه گفت: طی سال 95 این سازمان توانسته است 108درصد از تعهدات آموزشی خود در بخش دولتی را محقق سازد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، داود ناصری امید افزود: سال گذشته درمجموع پنج میلیون و 295 هزار نفر ساعت در قالب 25 هزار و 291نفر در مراکز دولتی استان در رشته‌های مختلف آموزش دیدند.

وی با اشاره به اینکه حدود چهار هزار نفر دوره آموزش در قالب انعقاد قرارداد با ادارات و نهادها و به درخواست آن‌ها ارائه‌شده است، گفت: این تعداد دوره به درخواست دانشگاه‌های استان، کمیته امداد امام (ره)، آموزش‌وپرورش و مراکز فنی و صنعتی انجام‌شده است.

او به فعالیت 25 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در تمام 14 شهرستان استان مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای فعال است.

به گفته او این میزان آموزش در حاشیه شهرها، سکونت‌گاه‌های غیررسمی، کارگاه‌های جوار دانشگاه‌ها، پادگان‌های نظامی، روستاها، ، زندان، صنایع، مراکز درمان اجباری و کارگاه‌های ثابت شهری ارائه‌شده است.

وی اعلام کرد که در مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه نزدیک به 500 حرفه آموزش داده می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود به استقبال بسیار خوب علاقه‌مندان از دوره‌های آموزشی این اداره کل در استان اشاره کرد و گفت: استقبال از رشته‌های مکانیک، برق خودرو، نرم‌افزار، منبت و معرق، آشپزی، برق، الکترونیک، تأسیسات و جوشکاری بیشتر از سایر رشته‌ها است.

ناصری امید، رسالت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان را ارائه آموزش‌های مهارتی به علاقه‌مندان و افراد جویای کار اعلام کرد و افزود: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده بیش از 70 درصد افرادی که دوره‌های مهارتی می‌گذرانند و باانگیزه اشتغال آموزش می‌بینند، جذب بازار کار می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج