مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: با توجه به شناسایی 17 کانون آنفلوآنزای پرندگان در استان، از تماس طیور بومی با پرندگان وحشی خودداری کرده و فضای نگهداری آن‌ها را با فنس جداسازی کنند .

دکتر نادر پرور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، با بیان اینکه 16 مورد از  کانون‌های شناسایی‌ شده در شهرستان کرمانشاه رؤیت شده است، ابراز داشت: تمامی کانون‌های بیماری مربوط به پرندگان بومی است و در مناطق روستایی قرار دارد و خوشبختانه تاکنون هیچ‌یک از مراکز صنعتی پرورش مرغ درگیر این بیماری نشده‌اند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از معدوم‌سازی و پرداخت غرامت 5055 قطعه پرنده در کانون‌های این بیماری خبر داد و اظهار کرد: تغییر ناگهانی دمای هوا و افزایش نزولات آسمانی باعث شده همچنان احتمال بروز بیماری وجود داشته باشد.

وی همچنین بر ممانعت از تردد غیرضروری افراد و وسایل نقلیه به مرغداری‌ها و رعایت موارد بهداشتی قرنطینه‌ای برای جلوگیری از سرایت این بیماری به مراکز صنعتی تأکید کرد.

این  مسئول از شهروندان نیز خواست از خرید کشتار غیرمجاز خودداری کرده و حتماً مرغ و تخم‌مرغ موردنیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه یادآور شد: شماره تماس 1512 و سامانه پیامکی 100010001512 پل ارتباطی برای بیان نظرات، گزارش‌ها، پیشنهاد‌ها و انتقادات مردمی با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج