استاندار کرمانشاه گفت: آب اساساً یک مقوله استانی نیست و در سطح ملی پیرامون آن تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه؛ دکتر رازانی با تأکید بر این نکته که طرح سردسیری یک طرح مطالعاتی است در ادامه اظهار داشت: بخشی از اهداف این پروژه کمک به مناطق آسیب‌دیده از جنگ در استان‌های کرمانشاه و ایلام است. متأسفانه جمعیت ساکن در مناطق مرزی استان به دلیل وقع جنگ این مناطق را تخلیه کرده‌اند و هنوز وضعیت به حالت قبل بازنگشته است. نظام امیدوار است با انتقال آب به این مناطق و رونق کشاورزی، شاهد بازگشت دوباره جمعیت به این مناطق مرزی باشیم.

استاندار کرمانشاه افزود: طی ماه‌های اخیر برخی مطالب درزمینهٔ سهم 55 درصدی کرمانشاه و 45 درصدی ایلام از طرح گرمسیری مطرح‌شده است که جای نقد بسیار دارد.

این مقام عالی استان افزود: این سهم‌بندی تصمیمی است که نظام در این زمینه اتخاذ کرده و شورای عالی امنیت ملی نیز در جریان این تصمیم قرار دارد.

وی با تأکید بر این نکته که آب اساساً یک مقوله استانی نیست و در سطح ملی پیرامون آن تصمیم‌گیری می‌شود در ادامه اظهار داشت: هم‌اکنون بخش عمده‌ای از سرشاخه‌های کارون در استان لرستان و چهارمحال و بختیاری قرار دارد و یا آب این منطقه به دلیل نیاز مبرم و حیاتی که وجود دارد به قم، کرمان و یزد منتقل می‌شود. آیا آن‌ها هم باید بگویند کسی حق ندارد آب این منطقه را به دیگر استان‌ها ببرد؟!

دکتر رازانی در مورد آخرین وضعیت طرح گرمسیری اظهار داشت: تنها 100 متر از تونل 49 کیلومتری این پروژه باقی‌مانده و این طرح تا پیش از 29 اردیبهشت‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج