مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 18 موقوفه جدید طی سال 95 در مازندران شناسایی و نسبت به احیای آن اقدام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام ستار علیزاده اظهار کرد: سازمان اوقاف متولی اصلی موقوفات در کشور است و در همین راستا نسبت به حفظ و احیای وقف حساسیت بالایی به‌خرج می‌دهد.

وی با بیان اینکه وقف یک مسأله شرعی و قانونی است و هر کسی که در زمین موقوفه قرار دارد باید حق وقف را پرداخت کند، افزود: مراجع تقلید و علما بارها فرمودند نماز، روزه و عبادات کسانی که در اماکن وقفی زندگی می‌کنند و حق وقف را پرداخت نمی‌کنند دارای اشکال است و در همین راستا افرادی که در ملک وقفی قرار دارند باید نسبت به پرداخت حق و حقوق وقف اقدام کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه قانون اساسی و احکام شرعی ما بر اجرای امینانه نیت واقف و دریافت عواید موقوفات تأکید دارد، تصریح کرد: شناسایی و احیای موقوفات بر اساس سند وقف‌نامه‌های قدیمی یکی از وظایف اوقاف و همه مسلمانان به‌شمار می‌رود که این امر کمتر از انجام وقف نیست.

علیزاده از شناسایی 18 موقوفه جدید و اقدام نسبت به احیای آن طی سال 95 در مازندران خبر داد و گفت: این موقوفات شامل اراضی و املاک وقفی می‌شود که تاکنون سند وقفی بودن آن و نشانی از آن در دسترس نبود اما با مراجعه مردم و معتمدان محلی و ارائه اسناد قدیمی، وقفی بودن آن اثبات و موقوفه به اصل خود برگردانده شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج