رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر از اعزام بیش از 30 مبلغ در ایام اعتکاف به مساجد مختلف این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام علی صیادی در گفتگو با خبرگزاری موج اظهار داشت: همرمان با ایام اعتکاف بیش از 10 مبلغ و 20 مبلغه دینی با همکاری حوزه علمیه الزهرا(س) پلدختر به مساجد محل برگزاری مراسم معنوی اعتکاف اعزام می شوند.

وی گفت: مراسم معنوی اعتکاف در بیش از 28 مسجد شهرستان پلدختر با حضور بیش از هزار و 300 نفر معتکف برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر به اهمیت حضور مبلغان در مساجد اشاره کرد و افزود: ایام اعتکاف فرصت مناسبی برای طلاب و روحانیون و تبلیغ دین بوده که به منظور آشنایی هر چه بیشتر معتکفین با مبانی دینی و مذهبی و پاسخ به شبهات اعتقادی در این ایام به مساجد مناطق و روستاهای شهرستان پلدختر اعزام می شوند.

حجت الاسلام صیادی گفت: مراسم با شکوه اعتکاف هر ساله با شکوه و استقبال بیشتر در شهرستان پلدختر برگزار می شود و تاثیر فراوان و مثبتی بر مسایل اخلاقی و زندگی مردم دارد.

وی افزود: مراسم معنوی اعتکاف در تربیت دینی افراد اهمیت و نقش بسزایی دارد و مبلغان می توانند در این ایام به ترویج آثار موثر و دستاوردهای این آیین معنوی بپردازند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر گفت: در مراسم معنوی اعتکاف حدود 20 گفتمان با موضوع اعتکاف و با هدف آشنایی با فلسفه این آیین برگزار می شود.

حجت الاسلام صیادی به برنامه های ویژه معتکفین دراین ایام اشاره کرد وافزود: تفسیر قرآن، قرآن در زلال اعتکاف، محفل انس با قرآن و ختم قرآن در مساجد توسط معتکفین برگزار می شود.

وی برگزاری دعای «ام داود» در سراسر مساجد در روز آخر اعتکاف، برگزاری مسابقه در زلال اعتکاف ویژه معتکفین برای آشنایی آنها با احکام، آداب و احادیث مربوط به اعتکاف را از عمده برنامه های ایام اعتکاف برشمرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر، تهیه بسته های فرهنگی برای مساجد برگزار کننده اعتکاف، جزوه احکام، احادیث و آیات مربوط به اعتکاف برای آشنایی معتکفین از دیگر برنامه های این ایام در مساجد شهرستان پلدختر است.

حجت الاسلام صیادی باتبریک اعیاد رجب اظهار داشت: ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف در مساجدجامع، امام حسین(ع)، امام علی(ع) کوی بسیجیان، صاحب الزمان ) عج) شهر پلدختر و مسجد المهدی و امام حسین(ع) معمولان و روستاهای سطح شهرستان پلدخترآغاز شده است.

وی افزود: کسانی که مایل به شرکت در این مراسم معنوی هستند هرچه سریعتر برای ثبت نام به این مساجد مراجعه کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر گفت: مراسم اعتکاف روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه بوده و مردم برای اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن 32225010 اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پلدختر تماس حاصل کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج