مسوول کمیته فرهنگی، تفریحی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان گفت: حدود 465 هزار نفر در برنامه های فرهنگی تفریحی شهرداری در ایام نوروز حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سلطان آقایی اظهار کرد: در سال های گذشته اجرای برنامه های فرهنگی و تفریحی محدود به کمپ هایی می شد که مسافران در آنها حضور داشتند اما در سه سال اخیر این اتفاق به اجرای 80 عنوان برنامه و 1 هزار و 270 اجرای برنامه در ایام نوروز در سطح شهر اصفهان رسید تا اتفاقات فرهنگی و تفریحی با هدف پوشش دهی هم به شهروندان و هم به مسافران انجام گیرد.

وی با بیان اینکه در این ایام بیش از 60 جشن شادمانه در سطح شهر برگزار شد، افزود: حداقل در برخی از این جشن ها 600 نفر و در برخی دیگر از جشن های شادمانه نیز 2 هزار و 500 نفر شرکت کرده بودند.

مسوول کمیته فرهنگی، تفریحی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان ادامه داد: در ایام نوروز، نورپردازی 3 بعدی پل خواجو با سه اجرای 10 دقیقه ای با استقبال بی نظیر 10 هزار نفری شهروندان و مسافران نوروزی روبه رو شد که حتی مشکلاتی را نیز برای شهر ایجاد کرد که البته با تمهیدات لازم این مشکلات برطرف شد.

وی با اشاره به دیگر برنامه های بهار 96 گفت: بیش از 32 هزار و 552 نفر برای شناخت مشاهیر و علما در تخت فولاد شرکت کرده بودند.

سلطان آقایی با اشاره به اجرای تئاتر طنز در ایام نوروز گفت: طنز فاخر اصفهان با حضور آقا رشید پس از 23 سال، اولین برنامه خود را در نوروز سال جاری کلید زد که با استقبال شدید شهروندان رو به رو شد که ادامه نیز خواهد داشت.

مسوول کمیته فرهنگی، تفریحی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان عنوان کرد: موزه عصارخانه شاهی در ایام نوروز  برنامه های نمایشگاهی و موسیقی سنتی شادی را اجرا کرد که با استقبال ویژه شهروندان و مسافران روبرو شد.

وی از دیگر برنامه های شاد و مهیج ایام نوروز را بازی چوگان دانست و خاطرنشان کرد: در زمان های گذشته محل بازی چوگان میدان امام (ره) بود از همین رو این بازی که مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری نیز هست به مدت 5 روز به صورت نمادین در میدان امام (ره) اجرا شد.

سلطان آقایی گفت: غرفه های فرهنگی و صنایع دستی و غرفه تفریحی کودکان  در باغ غدیر، صفه ، فدک و ناژوان دایر شد.

وی با بیان اینکه اتوبوس های شادمانه در سطح شهر برنامه های شاد و مفرحی را در سطح شهر برای شهروندان و مسافران اجرا کرده بودند، گفت: همچنین اتوبوس های سینما آپارات و کتابخانه اتوبوس در ایام نوروز در سطح شهر مستقر شده بودند که خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفت. همچنین عمده مساجد در ایام نوروز در اصفهان بر خلاف سایر شهرهای کشور در ایام نوروز برای استفاده مسافران از صبح تا شب باز بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج