رئیس حوزه علمیه اصفهان بر لزوم تهیه طرح درس و تدریس نهج البلاغه در دانشگاه ها و حوزه های علمیه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، آیت الله مظاهری در درس اخلاق این هفته خود در مسجد حکیم اصفهان با اشاره به سالروز ولادت حضرت علی(ع) افزود: نهج البلاغه کتابی ارزشمند پس از قرآن است که اهمیت آن کمتر مورد توجه قرار گرفته و از نکات و توصیه های این کتاب مهم غفلت شده است.

وی بیان کرد: بزرگان سایر ادیان نسبت به نهج البلاغه توجه ویژه ای دارند و در نوشته های خود به جایگاه این کتابی بی نظیر پس از قرآن اشاره کرده اند اما این کتاب مهم که در اختیار شیعه و مایه افتخار اهل تشیع است، کمتر مورد مطالعه قرار می گیرد.

این مرجع تقلید، کم توجهی نسبت به نهج البلاغه را جفای به حضرت علی(ع) دانست و تصریح کرد: پیش بینی واحد درسی و سرفصل آموزشی در دانشگاه ها و حوزه های علمیه سبب آشنایی بیشتر نسبت به این کتاب، انس با آن و فراگیری آموزه های اخلاقی و زندگی حضرت علی(ع) می شود.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) مایه افتخار شیعه است، گفت: شیعیان جهان باید از این الگوی بزرگ بهره ببرند و زمینه سعادت دنیا و آخرت خود را فراهم سازند.

آیت الله مظاهری اضافه کرد: نه تنها شیعیان بلکه اهل تسنن و حتی افراد سایر ادیان نیز به شخصیت بزرگ حضرت علی(ع) پی برده و این شخصیت بزرگ را الگو و اسوه ای بی نظیر معرفی کرده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج