مشاور وزیر در امور خارجه و وزارت دفاع سنگاپور با اشاره به اینکه اصفهان با توجه به حضور در شبکه جهانی شهرهای خلاق و خواهر خوانده بودن با شهرهای بزرگ جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: ما نیز تمایل داریم با این شهر خواهر خوانده باشیم و تبادلات فرهنگی را نیز با یکدیگر داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مالکی عثمان با بیان اینکه مردمان زیادی از کشورهای مختلف به سنگاپور مهاجرت کرده و در این کشور زندگی می‌کنند، تصریح کرد: از این رو ما با فرهنگ‌های مختلف آشنایی داشته و با تاریخ بسیاری از این کشورها نیز آشنایی داریم.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال افزایش درک متقابل بین دو کشور ایران و سنگاپور هستیم، ابراز داشت: در حال حاضر ایران و به ویژه شهر اصفهان و سنگاپور فرصت‌های زیادی برای تبادلات فرهنگی دارند که در این میان می‌توان به برپایی جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در سنگاپور به دنبال فناوری‌های جدید هستیم و از این رو طی چند سال اخیر نوآوری‌‌های زیادی در این کشور ایجاد شده است، تصریح کرد: در این زمینه نیز می‌توان از تجارب مسئولان شهر اصفهان که شهری دانش محور است بهره برداری کرد.

مشاور وزیر در امور خارجه و وزارت دفاع سنگاپور اضافه کرد: در این زمینه استفاده از پسماند برای تولید انرژی و همچنین برنامه ریزی برای تقویت جاده‌ها و کاهش ترافیک در دستور کار است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج