شهردار اصفهان گفت: توجه به تبادلات فرهنگی بین اصفهان و سنگاپور می‌تواند بستری مناسب برای توسعه روابط اجتماعی، اقتصادی و بازرگانی دو کشور ایران و سنگاپور باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، جمالی نژاد در دیدار با وزیر مشاور در امور خارجه و وزارت دفاع سنگاپور افزود: با خواهر خواندگی اصفهان و سنگاپور و ایجاد دیپلماسی شهری می‌تواند به توسعه روابط دو کشور ایران و سنگاپور در دیگر بخش‌ها نیز کمک کرد.

وی، گفت: در واقع دیپلماسی شهری پیش زمینه‌ای برای دیپلماسی‌های رسمی بین دو کشور است.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه اصفهان بزرگ‌ترین و تاریخی‌ترین کلانشهر از بین هشت کلانشهر ایران است، اظهار داشت: این شهر یکی از خاص‌ترین شهرهای جهان است و به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد با ۱۵ شهر بزرگ جهان عقد خواهر خواندگی بسته است.

وی با اشاره به اینکه اصفهان در همه شهرهای خواهر خوانده هفته فرهنگی برگزار کرده و هفته فرهنگی شهرهای خواهر خوانده نیز در این شهر برگزار شده است، اضافه کرد: می‌توان گفت فرهنگ و تبادلات فرهنگی بهترین ابزار برای ارتباط بین مردمان کشورهاست .

محمد مالکی عثمان وزیر مشاور در امور خارجه و وزارت دفاع سنگاپور و هیات همراه، 15 فروردین وارد تهران شد و پس از دیدار با مقام های کشورمان، روز گذشته به اصفهان سفر کرد و امروز این شهر را به مقصد تهران ترک کرد.

جمهوری سَنگاپور، کشوری در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور و جمعیت پنج میلیون تَن است که کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا بشمار می آید.

سنگاپور، کشوری ثروتمند و مدرن است و اقتصاد آن که متکی بر بخش خدمات و صنعت است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌، به نحوی که چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیاست.

صنعت گردشگری، یکی از منابع عمده درآمد سنگاپور را تشکیل می‌دهد.

جاذبه‌های طبیعی فراوان، تنوع قومی و شبکه حمل و نقل گسترده و کارآمد، از جمله دلایل محبوبیت این کشور در بین جهانگردان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج