رئیس دارالقرآن الکریم مازندران گفت: تشکیل کارگروه‌های تخصصی و آموزشی در حوزه نشر و ترویج معارف قرآنی امری اجتناب‌ناپذیر است.

به گزارش خبرگزاری موج،سعید قربانی در نخستین نشست اعضای جدید اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی استان با تبریک سال جدید و ماه رجب المرجب و با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال اظهار کرد: اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی مازندران باید در سال جدید در تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه قرآن گام‌های جدی و اساسی بردارد.

وی با تبریک به انتخاب اعضای جدید و با اشاره به مسؤولیت سنگین در حوزه قرآن و معارف اهل بیت(ع)  افزود: فرصت خدمت‌گذاری برای هر فردی در نظام اسلامی بسیار کوتاه و گذرا است و باید قدر این فرصت را بدانیم زیرا کار در حوزه قرآن و اهل بیت(ع) بسیار بابرکت اما پر مسؤولیت است و نباید از هیچ تلاش و کوششی در ترویج و نشر معارف قرآنی دریغ کرد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به وجود ظرفیت بسیار عظیم مؤسسات و فعالان قرآنی استان و با اشاره به اهمیت مسؤولیت در اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی مازندران، تأکید کرد: نیازمند برنامه‌ریزی و شیوه‌های جدید در جهت برگزاری دوره‌های آموزشی قرآن کریم و برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی در استان هستیم و اتحادیه مؤسسات قرآنی باید با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و آموزشی در راستای این اهداف قرآنی در استان هدف‌گذاری کند.

این مسؤول با تأکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های نهادها، دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی، آموزشی و پژوهشی در به‌کارگیری از سوی اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان بیان کرد: اتحادیه جدید باید در راستای رفع موانع موجود بر سر راه مؤسسات قرآنی و توانمندسازی مؤسسات و ایجاد تعامل با دستگاه‌ها، وزراتخانه‌ها و نهادهای فرهنگی چاره‌اندیشی و برنامه‌ریزی کند.

قربانی با اشاره به فعالیت مجمع خیران قرآنی در مازندران در سال جدید، گفت: با توجه به استقبال گسترده از این مجمع قرآنی در  استان در 6 ماهه نخست امسال در بیشتر شهرهای مازندران مجمع‌های خیران قرآنی شهرستانی راه‌اندازی می‌شود.

 در ادامه و با انتخاب آراء حاضران میثم شالیکار به‌عنوان رئیس هیأت مدیره، محمدحسین ذکریایی نایب رئیس هیأت مدیره، سورج چراغوند مدیرعامل، قاسم طهماسبی مسؤول امور مالی و زینب رزاقی به‌عنوان منشی هیأت مدیره انتخاب شدند.

ترکیب اعضای اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی مازندران به مدت دو سال اعتبار دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج