مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری گفت: منظر فرهنگی اورامانات شانس بالایی برای ثبت جهانی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، فرهاد نظری بابیان اینکه استان کرمانشاه یکی از استان‌های غنی در حوزه میراث فرهنگی است، اظهار کرد: به‌عنوان‌مثال گودین تپه با ۵ هزار سال قدمت شاخص کاوش‌های باستان‌شناسی در کشور است و به‌تنهایی قابلیت ثبت جهانی را دارد.

نظری ادامه داد: منظر فرهنگی اورامانات شانس بالایی برای ثبت جهانی دارد و با برنامه‌ریزی برای ثبت جهانی این اثر هم استان کرمانشاه و هم استان کردستان بهره خواهند برد.

او به گور دخمه‌های استان کرمانشاه، تکیه معاون ‌الملک، که یکی از بناهای تاریخی منحصربه‌فرد شیعه است، ـ در کنار تپه سراب و کتیبه بیستون اشاره کرد و آن‌ها را نشان‌دهنده اهمیت فرهنگی تاریخی استان کرمانشاه دانست.

مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری گفت: محور ساسانی استان کرمانشاه که از معبد آناهیتا شروع می‌شود و تا قصر شیرین ادامه دارد نیز توانایی ثبت در آثار جهانی یونسکو را دارد. نظری خاطرنشان کرد: این استان از هر نظر در ابعاد تاریخی منحصربه‌فرد است و نیاز است که مسئولین این استان نگاه ویژه‌تری به آن داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج